Poradniki dla kupujących mieszkanie

Seria naszych poradników zawiera ważne informacje, na które warto zwrócić uwagę, uczestnicząc w procesie kupna nowego, wymarzonego mieszkania.

Przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania


11.jpg

Na polskim rynku znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert sprzedaży mieszkań, ale nie każda z nich spełni nasze oczekiwania. Przed podjęciem decyzji o kupnie nieruchomości, warto pomyśleć o potrzebach związanych, m.in. z jej przeznaczeniem. Niezwykle ważnym aspektem jest również wybór lokalizacji i zaufanego dewelopera. 

Pobierz poradnik pt. "Przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania"

Kupno mieszkania krok po kroku


Od momentu dokładnego zidentyfikowania naszych potrzeb, związanych z nabyciem nieruchomości, do chwili przeniesienia na nas jej własności, jest jeszcze wiele formalności do dopilnowania. Warto być skrupulatnym, przestudiować oferty deweloperów, zapoznać się z dokumentacją oraz – jedna z najistotniejszych kwestii – dokładnie przeanalizować umowę. Dzięki tym zabiegom odbiór kluczy do nowego mieszkania będzie wyjątkowo przyjemny. 

Pobierz poradnik pt. "Kupno mieszkania krok po kroku"

2.jpg

Jak znaleźć najlepszy kredyt


kadry-podreczniki.jpg

Znalezienie odpowiedniego kredytu hipotecznego to nie lada wyzwanie. Warto skorzystać z usług instytucji, które pomagają w jego uzyskaniu. Zanim przystąpisz do działania – zapoznaj się ze sposobami poprawienia swojego wizerunku finansowego w oczach banku, zwiększając w ten sposób szansę na jak najkorzystniejszy kredyt. 

Pobierz poradnik pt. "Jak znaleźć najlepszy kredyt"

Zapoznaj się z naszą ofertą doradztwa kredytowego

 

Odbiór techniczny mieszkania i dodatkowe koszty


Przed odbiorem nowego mieszkania, warto wyposażyć się w odpowiednie dokumenty, narzędzia i informacje. Warto również sprawdzić, jakie inne koszty związane z nabyciem lokum czekają na nas podczas użytkowania. Wszystko po to, by w przyszłości mieszkało się nam komfortowo. 

Pobierz poradnik pt. "Odbiór techniczny mieszkania i dodatkowe koszty"

4.jpg