Mieszkania bez barier

Budujemy w Polsce pierwsze osiedle mieszkalne bez barier architektonicznych, podlegające normom certyfikacji Fundacji Integracja „Obiekt bez barier”. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w projektowaniu, powstanie nietypowe miejsce przyjazne do życia dla rodziców z dziećmi, młodych ludzi lubiących aktywny tryb życia, osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Holm House to pierwszy certyfikowany budynek mieszkalny w Polsce

Do tej pory certyfikat otrzymało ponad sto obiektów architektonicznych, m.in. Pałac Prezydencki w Warszawie oraz Lotnisko Chopina w Warszawie. Koncepcja osiedla Holm House opiera się na stworzeniu przestrzeni oraz rozwiązań, znacznie poprawiających komfort życia jego mieszkańców.

Dowiedz się więcej

Fundacja Integracja wraz z biurową spółką z grupy Skanska w Polsce stworzyli nowy standard powierzchni budynków biurowych. Teraz czas na mieszkania.

Pomysł uniwersalnego budownictwa od dawna jest promowany przez Integrację. Dzięki współpracy ze Skanska to rozwiązanie dostępności architektonicznej dla osób z różnymi potrzebami ( dla rodziców z dziećmi, młodych ludzi lubiących aktywny tryb życia, osób starszych i z niepełnosprawnościami).
Wierzymy, że będzie to inspiracja dla całego rynku, który już zaczął to doceniać. Oddany w 2017 roku do użytku biurowiec Atrium 2 otrzymał tytuł Warszawska Inwestycja bez Barier, a kolejne projekty są w trakcie procesu certyfikacji. Koncepcja Holm House dotyczyła stworzenia przestrzeni, która nie tylko będzie dostępna dziś, ale też okaże się łatwa do dostosowania w trakcie użytkowania mieszkania. Tutaj idziemy o krok dalej. Nie tylko powierzchnie wspólne będą przyjazne dla osób o specjalnych potrzebach, ale także 40% mieszkań można dostosować według indywidualnej potrzeby.