Kontakt dla mediów

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie naszych inwestycji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem prasowym.

Aktualności


04.11.2020 Nieruchomości coraz bardziej SMART

Nabywający mieszkanie coraz częściej interesują się rozwiązaniami proekologicznymi, co ma przełożenie nie tylko na aspekt środowiskowy, ale też na portfel klienta. Obecnie na pierwszym miejscu jest energooszczędność, co oczywiście ma związek z rosnącymi cenami energii z jednej strony i z coraz większą dostępnością technologii ograniczających jej zużycie z drugiej. Nie bez znaczenia są również regulacje unijne oraz wchodzące w przyszłym roku w życie nowe warunki techniczne, którym powinny odpowiadać nowo projektowane budynki (rozporządzenie ministra infrastruktury i budownictwa).

Więcej...

15.10.2020 Osiedle Mickiewicza - etap 2 i 3 laureatem konkursu PLGBC Green Building Awards 2020

Drugi i trzeci etap Osiedla Mickiewicza to projekt spółki mieszkaniowej Skanska nagrodzony w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Green Building Awards. Jury wyróżniło inwestycje w kategorii „najlepsza ekologiczna zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna” m.in. za kameralną zabudowę dobrze wpisaną w charakter uliczek Żoliborza i Bielan oraz rodzime starodrzewie, elegancką i oszczędną w środkach architekturę oraz dostępność osiedla dla osób z różnymi potrzebami.

Więcej...

30.09.2020 Skanska rusza z przedsprzedażą trzeciego etapu osiedla Park Skandynawia

Do przedsprzedaży trafia trzeci etap Parku Skandynawia – cenionego przez mieszkańców osiedla zlokalizowanego w sercu warszawskiego Gocławia. To miejsce z dostępem do wszystkiego, co potrzebne do wygodnego korzystania z walorów życia w mieście. Do wyboru jest 206 funkcjonalnych mieszkań, od niewielkich kawalerek aż po przestronne lokale pięciopokojowe, czy mieszkania z dużymi tarasami.

Więcej...

24.09.2020 Green building – zrównoważone budownictwo coraz silniejszym trendem w mieszkaniówce

Zainteresowanie zielonymi osiedlami wciąż rośnie. Wynika to z coraz większej świadomości ekologicznej poszukujących własnego M. Zielony dach czy przydomowy ogródek dziś już nie wystarczą, by działania dewelopera zostały uznane za proekologiczne. Budowanie w stylu eko i z poszanowaniem środowiska naturalnego wymaga znacznie więcej.  

Więcej...

28.08.2020 Monika Melaniuk-Kopańska laureatką „Top Woman in Real Estate”

Nasza koleżanka Monika Melaniuk-Kopańska, Lider projektu Jaśminowy Mokotów, została laureatką konkursu "Top Woman in Real Estate 2020" w kategorii Green Building and Sustainability. 

Więcej...

20.08.2020 Architektura inspirowana północą – budynek jest czymś więcej niż tylko kształtem

Prawdziwa oaza i komfort w mieszkaniu, zielone otoczenie na zewnątrz i dobre relacje z sąsiedztwem – w taki sposób niemal każdemu żyłoby się przyjemnie. Skandynawska architektura to znacznie więcej niż odsłonięte okna czy meble ze znanej sieciówki. Styl życia północy zyskuje coraz większą popularność w Polsce.

Więcej...

02.07.2020 Mieszkanie podwójnie EKO – ekologiczne i ekonomiczne

Jak ograniczyć negatywny wpływ na środowisko i jednocześnie obniżyć domowe rachunki? Kontrolując zużycie energii w mieszkaniu. Zdaniem ekspertów spółki mieszkaniowej Skanska zrównoważone zarządzanie energią cieplną i elektryczną pozwala ograniczyć jej zużycie nawet o 30 proc. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi Appartme by Skanska – najnowsze rozwiązanie typu smart, które przy użyciu jednego przycisku pozwala przełączyć dom w tryb eko. Jako pierwsi z takiego rozwiązania będą mogli korzystać mieszkańcy nowopowstającego, trzeciego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów. To w ich rękach pozostanie kwestia tego, czy będą chcieli żyć ekologicznie i ekonomicznie.

Więcej...

25.06.2020 Różnorodność siłą napędową biznesu

Organizacje, które dbają o różnorodność w środowisku pracy, zyskują na tym finansowo – tak wynika z raportu firmy rekrutacyjnej Hays*. Przychody firm zatrudniających na najwyższych stanowiskach podobną liczbę kobiet i mężczyzn są wyższe od średniej rynkowej o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent. Różnorodność w biznesie popłaca. I to dosłownie.

Więcej...

01.06.2020 Słuchowisko dla dzieci, które uczy bezpieczeństwa w domu

Kilka prostych tricków może podnieść świadomość Twojego dziecka nt. bezpieczeństwa w domu. Z okazji Dnia Dziecka spółka mieszkaniowa Skanska zaprasza najmłodszych na słuchowisko „Bezpieczni w domu i mieszkaniu”. Słuchając perypetii Pani Jadwigi Nieład-Niedbały, jej sąsiada, Pana Tomasza Miarki oraz niesfornego kota Leona, dzieci dowiadują się jakie są możliwe źródła wypadków w domu i jak im zapobiegać. Dom to miejsce, w którym wszyscy powinniśmy czuć się komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie, dlatego warto uczyć się zasad domowego BHP już od najmłodszych lat.

Więcej...

21.05.2020 10 rzeczy, o których nie miałeś pojęcia, że wpływają na środowisko

Czy rozmiar okien lub strona świata, w jaką jest zwrócone nasze mieszkanie mogą mieć wpływ na środowisko? A lokalizacja osiedla na mapie miasta, kolor dachu czy rodzaj rośliny, którą posadzimy w ogrodzie? Okazuje się, że tak, i to całkiem spory. Oto 10 rzeczy, o których mało kto wie, że również wpływają na środowisko.

Więcej...

05.05.2020 Biura sprzedaży Skanska ponownie otwarte

Już od dziś spółka mieszkaniowa Skanska ponownie zaprasza do swoich biur sprzedaży. W pierwszej kolejności deweloper otwiera te zlokalizowane na warszawskich osiedlach: Jaśminowy Mokotów przy ul. Białego Dębu 1 oraz Park Skandynawia przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 8. Każde z nich jest przygotowane na bezpieczne spotkania handlowców z osobami zainteresowanymi kupnem mieszkania.

Więcej...

04.05.2020 WAŻNY KOMUNIKAT wswznowienia czynności gwarancyjnych w Skanska 

W związku ze złagodzeniem obostrzeń podyktowanych pandemią koronawirusa podjęliśmy decyzję o wznowieniu czynności gwarancyjnych z dniem 4 maja br.  

Więcej...

30.04.2020 Skanska zabezpiecza terminową realizację wszystkich swoich osiedli

Prace budowlane na osiedlach spółki mieszkaniowej Skanska są realizowane zgodnie z harmonogramem. To zasługa dobrej i sprawnej współpracy pomiędzy inwestorem i generalnym wykonawcą w ramach jednej Grupy. W niepewnej sytuacji gospodarczej, która obecnie panuje na rynku, niezależność biznesowa jest gwarantem bezpieczeństwa.

Więcej...

17.04.2020 Dobre praktyki Skanska w nowym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aż 7 projektów CSR realizowanych przez spółki należące do Grupy Skanska zostało uwzględnionych w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Nasze projekty znalazły się wśród prawie 1700 przykładów podobnych inicjatyw zrealizowanych w 2019 roku!

Więcej...

17.04.2020 Bezpieczny deweloper - czyli jaki?

Czym się charakteryzuje bezpieczny deweloper? Jak wygląda dobrze skonstruowana umowa dot. zakupu mieszkania, a także czy da się kupić mieszkanie przez Internet? Na te i inne pytania odpowiedzi udziela Marek Bortnik, menadżer ds. prawnych w spółce mieszkaniowej Skanska, w rozmowie z portalem Rynek Pierwotny.

Więcej...

06.04.2020 Znajdź mieszkanie w Skanska i podpisz umowę online

Z przyjemnością informujemy, że Skanska dołączyła do grona nowoczesnych firm, które przeszły cyfrową transformację i umożliwiają w pełni zdalne podpisywanie umów z klientami bez konieczności wychodzenia z domu. Nowe rozwiązanie wykorzystuje technologię podpisu elektronicznego poprzez platformę Autenti. Mając na względzie Państwa bezpieczeństwo, czas oraz wygodę, mogą Państwo w prosty sposób podpisać z nami umowę rezerwacyjną na zakup mieszkania w ciągu zaledwie kilku minut. Nowe rozwiązanie oszczędza czas, upraszcza formalności i ułatwia przeprowadzenie transakcji. 

Więcej...

03.04.2020 Holm House na podium najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie w I kw. 2020

Nasze osiedle Holm House zajęło 3 miejsce w Rankingu Rynku Pierotnego na najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie w I kwartale 2020 roku! 

Więcej...

23.03.2020 WAŻNY KOMUNIKAT ws. naszej organizacji pracy w związku z koronawirusem

Jako Grupa Skanska śledzimy rozwój epidemii koronawirusa na całym świecie (COVID-19). Każdy z naszych pracowników włącza się w działania prewencyjne mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii. Duże znaczenie mają tu zalecenia lokalnych władz, jak również globalnych instytucji, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia, których ściśle przestrzegamy. Bezpieczeństwo naszych pracowników, kontrahentów oraz klientów jest naszym najwyższym priorytetem, wynikającym z naszych wartości „Troszczymy się o życie” i “Dbamy o klienta”. 

Dlatego w związku z epidemią koronawirusa, w poczuciu „Troski o życie” oraz “Dbałości o klienta”, informujemy, że wprowadziliśmy kolejne zmiany w organizacji naszej pracy.

Więcej...

19.03.2020 WAŻNY KOMUNIKAT ws. naszej obsługi procesu reklamacji podczas epidemii koronawirusa

Jako Grupa Skanska śledzimy rozwój epidemii koronawirusa na całym świecie (COVID-19). Każdy z naszych pracowników włącza się w działania prewencyjne mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii. Duże znaczenie mają tu zalecenia lokalnych władz, jak również globalnych instytucji, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia, których ściśle przestrzegamy. Bezpieczeństwo naszych pracowników, kontrahentów oraz klientów jest naszym najwyższym priorytetem, wynikającym z naszych wartości „Troszczymy się o życie” i “Dbamy o klienta”.

Dlatego w związku z epidemią koronawirusa, w poczuciu „Troski o życie” oraz “Dbałości o klienta”, ograniczamy spotkania osobiste z klientami i wstrzymujemy na chwilę obecną proces obsługi zgłoszeń reklamacyjnych.

Więcej...

11.03.2020 WAŻNY KOMUNIKAT ws. naszej organizacji pracy w związku z koronawirusem

Jako Grupa Skanska śledzimy rozwój epidemii koronawirusa na całym świecie (COVID-19). Każdy z naszych pracowników włącza się w działania prewencyjne mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii. Duże znaczenie mają tu zalecenia lokalnych władz, jak również globalnych instytucji, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia, których ściśle przestrzegamy. Bezpieczeństwo naszych pracowników, kontrahentów oraz klientów jest naszym najwyższym priorytetem, wynikającym z jednej z naszych wartości „Troszczymy się o życie”.  

 

Dlatego w związku z epidemią koronawirusa, w poczuciu „Troski o życie”, wprowadziliśmy zmiany w organizacji naszej pracy.

  

Więcej...

 

9.03.2020 Jaśminowy Mokotów z wyróżnieniem za realizację w duchu zrównoważonego budownictwa

 

Podczas tegorocznego edycji konferencji Forum Ekspertów pt. "Nowoczesne budownictwo", odebraliśmy wyróżnienie dla naszego osiedla Jaśminowy Mokotów. To projekt, który realizujemy w duchu zrównoważonego budownictwa. Jurorzy docenili fakt, że budowa od samego początku jest w pełni zasilana energią wiatrową.

 

Więcej...

21.02.2020 Mieszkanie ma być wygodne, ekologiczne oraz energooszczędne

Rok 2020 to rok nowych wyzwań dla branży deweloperskiej. Oczekiwania klientów ulegają ciągłym zmianom i rozwojowi. Konsumenci przede wszystkim pragną wygody, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, które będą miały przełożenie na domowy budżet, a także mieszkania, które będzie odpowiadać na ich obecne, ale i przyszłe potrzeby. Jakie trendy mieszkaniowe zyskują na popularności?

Więcej...

24.01.2020 Skanska rozbudowuje Mokotów. Ruszyła realizacja Holm House 3

Niecałe dwa miesiące od uruchomienia sprzedaży trzeciego etapu osiedla Holm House, spółka mieszkaniowa Skanska rozpoczęła prace budowlane. Dwa budynki uzupełnią zabudowę między ulicami Domaniewską i Zdziechowskiego w Warszawie. W ofercie są 232 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Obecnie deweloper prowadzi roboty przy drążeniu ścian szczelinowych podziemia.

Więcej...

16.01.2020 Trzy osiedla od Skanska

Trzy projekty mieszkaniowe w trzech różnych dzielnicach Warszawy – spółka mieszkaniowa Skanska coraz mocniej zaznacza swoją obecność w stolicy. – W IV kw. 2019 roku oddaliśmy do użytku Osiedle Mickiewicza 2, Jaśminowy Mokotów 2 i Park Skandynawia 1 – w sumie 370 mieszkań usytuowanych w najbardziej pożądanych lokalizacjach w mieście – mówi Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy.

Więcej...

08.01.2020 Startuje ostatni etap Osiedla Mickiewicza

Spółka mieszkaniowa Skanska uruchamia sprzedaż Osiedla Mickiewicza 4. To już ostatni etap tej bestsellerowej inwestycji zlokalizowanej w Warszawie na styku Żoliborza i Bielan, w kameralnej, zielonej okolicy. Pełne zieleni części wspólne z zachowanym starodrzewiem, przyrodniczą ścieżką edukacyjną i parkiem o powierzchni 3,5 tys. mkw., świetna infrastruktura rowerowa czy też sprzyjająca integracji sąsiedzkiej strefa Öppen – to niewątpliwe wyróżniki tego osiedla. Do sprzedaży trafiły 132 mieszkania budowane zgodnie z wysokimi, prośrodowiskowymi standardami, wyposażone dodatkowo m.in. w okna z nawiewnikami antysmogowymi.

Więcej...