Architektura i design

Poczuj magię Skandynawii w Warszawie

Anna Strożek

|

27 maja 2015

W Warszawie istnieje 76 parków, których łączna powierzchnia to ok. 715 hektarów. Dlaczego o tym wspominamy? Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Exeter[1], bliskość natury daje poczucie szczęścia utrzymujące się dłużej i na stałym poziomie, w przeciwieństwie do radości wynikającej z zakupu dóbr, nawet tych luksusowych.

Jeśli kupujemy własne M, najlepiej połączyć jednego z drugim i zamieszkać w pięknym mieszkaniu otoczonym przez naturę. Jak to zrobić? Poznajcie Osiedle Mickiewicza, szwedzkiej firmy Skanska.

Zrównoważone budownictwo to miedzy innymi bliskość natury i wpisywanie osiedli w istniejącą tkankę miejską z najważniejszymi punktami usługowymi. Przedszkola, szkoły, sklepy, parki oraz dobrze rozplanowana komunikacja miejska. To tylko część aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę tworząc idealne zrównoważone osiedle. Inwestycja Skanska powstaje na pograniczu Bielan i Żoliborza, nazywanego – najbardziej zieloną dzielnicą Warszawy. Ponad 30% Żoliborza zajmują parki. Tę część miasta szczególnie upodobali sobie artyści. A dlaczego Osiedle Mickiewicza może być idealne właśnie dla Ciebie?

Przede wszystkim 90% mieszkańców Żoliborza deklaruje, że jest zadowolonych ze swojego rodzinnego życia, a jako największe atuty dzielnicy wymienia m. in.: dużą ilość zieleni, dobrą komunikację i spokój.[2] Osiedle jest dobrze połączone z resztą Warszawy. Bliskość dwóch stacji Metra (Pl. Wilsona i Metro Słodowiec) oraz wiele przystanków autobusowych pozwoli przenieść się do Centrum już w 20 minut. Kameralne bloki powstaną w otoczeniu trzech parków: Kępa Potocka, Kaskada oraz Stawów Kellera. To idealne miejsca na jogging, nordic walking lub po prostu spacer z rodziną i piknik. Dodatkowo –dzięki rowerowi w dziesięć minut przeniesiesz się do urokliwego Lasku Bielańskiego, a liczne żoliborskie kawiarnie zapewnią Ci przyjemne popołudnia w wolne dni. Co prócz uroków otaczającego krajobrazu czeka na Ciebie na Mickiewicza?

Skandynawskie budownictwo w pełni. Duże okna zapewnią optymalna ilość światła przez cały dzień, a wysokie pomieszczenia dadzą poczucie przestrzeni. Tarasy lub patio pozwolą zrelaksować się bez wychodzenia z domu. Przestrzeń wspólną wypełni starannie zaprojektowana zieleń, zwłaszcza rodzime szczepy bylin i traw. Będzie to pierwsze osiedle wyróżnione przez niezależnych ekspertów certyfikatem jakości BREEAM w Polsce.

Co więcej? W częściach wspólnych zostanie wykorzystane energooszczędne oświetlenie. W ofercie dostępne będą rozwiązania tzw. inteligentnego domu – centralne sterowanie ciepłem czy centralny wyłącznik światła. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej. Dla chętnych lokatorów przewidziano wykończenie wnętrz w skandynawskim stylu, z pomocą ekspertów Skanska. A wszystko to jest tworzone przy wykorzystaniu bezpiecznych dla zdrowia komponentów z największą dbałością o jakość.

Sprzedaż mieszkań właśnie się rozpoczęła. Więcej informacji znajdziecie TU


[1] Badanie przeprowadzone na próbie 10 tys. respondentów, 2014 r.

skandynawski styl
skandynawskie budownictwo
zrównoważony rozwój

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz