Architektura i design

Kawiarnia na dachu?

Anna Strożek

|

6 maja 2015

Sto lat temu, na tarasie – a właściwie na dachu Domu Towarowego Braci Jabłkowskich mieściła się jedna z najoryginalniejszych kawiarni w Warszawie.

„Pod Słońcem” promowało zdrowy tryb życia, można było tu skosztować jogurtów i lemoniad. Działał również kącik dla dzieci ze zjeżdżalnią i piaskownicą. Kawiarnia była bez wątpienia innowacją na tamte czasy i propagowała wielkomiejski lifestyle, zanim to słowo w ogóle zagościło w słowniku Polaków.

Właśnie powstał projekt, który ma przywrócić „Pod Słońcem” na dach u Jabłkowskich. Kawiarnia wciąż będzie zachęcała do zdrowego trybu życia i działała na podobnych zasadach, co przed stu laty. Ma przyciągać zarówno mieszkańców Warszawy, jak i turystów. Otwarty od rana do wieczora taras zachęcać będzie piękną panoramą Śródmieścia, a także bujną roślinnością. „Pod Słońcem” bez wątpienia ma szansę stać się jednym z najmodniejszych miejsc na kulturalnej mapie Warszawy.

My jesteśmy bardzo ciekawi tego projektu i z przyjemnością napilibyśmy się porannej kawy podziwiając panoramę Warszawy z dachu. A Ty?

architektura
czas wolny
design
zrównoważony rozwój

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz