Jaśminowy Mokotów

Warszawa, Mokotów, ul. Białego Dębu, Białej Koniczyny, Kwitnących Jabłoni, Dzikich Jabłoni

Poznaj naszą ofertę

Wyślij zapytanie
Dzień dobry, Interesują mnie informacje dotyczące inwestycji: Jaśminowy Mokotów oraz podobnych. Proszę o kontakt.
+48 22 509 99 99 pon. - pt. 9.00 - 17.00

Etapy

Jaśminowy Mokotów

Jaśminowy Mokotów to inwestycja dobrze znana mieszkańcom Warszawy. Pierwsze dwa etapy tej koncepcji architektonicznej powstały w biurze Rolfe Judd, kolejne realizowali BBGK Architekci. Jaśminowy Mokotów szybko zyskał uznanie nie tylko klientów, ale również niezwiązanych z nim jurorów. Otrzymał szereg nagród za ekologiczne budownictwo, a także za przyjazną przestrzeń wspólną – jest laureatem konkursów „Twórcy Przestrzeni” i „Zielone Orły” organizowanych przez „Rzeczpospolitą”. Jest też w pierwszej 10-tce najlepszych osiedli w Polsce według rankingu „Newsweeka” oraz otrzymał nominację do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.

Osiedle Jaśminowy Mokotów to pierwsza w Warszawie budowa zasilana energią wiatrową. Takie podejście do spraw klimatu oraz prowadzenie budowy z poszanowaniem środowiska naturalnego sprawiło, że osiedle to również jako pierwsze osiedle mieszkaniowe w Polsce zostało odznaczone międzynarodowym, ekologicznym certyfikatem BREEAM.

Atrakcyjna lokalizacja

Osiedle Skanska Jaśminowy Mokotów jest wyjątkowe z powodu swojej lokalizacji, którą charakteryzuje bujna przyroda. Umiejscowione poniżej zabytkowej Królikarni i jej Parku Arkadia, naturalnie zabezpieczone starą skarpą wiślaną i opasane obfitą zielenią, zanurzone jest w ciszy. Jest przy tym niemalże w środku miasta. Warszawa ma niewiele takich miejsc.

Staraliśmy się maksymalnie wykorzystać atuty takiej przestrzeni: 55 procent terenu osiedla pozostaje powierzchnią biologiczne czynną. Składają się na nią zielone wnętrza kwartałów, różnorodność gatunkowa drzew, traw i wielu innych roślin oraz przestrzeń prywatnych ogródków, którą wyznaczają naturalne bariery – żywopłoty i całoroczne byliny. Ponadto, założyliśmy w sąsiedztwie ogólnodostępny park Enklawa o powierzchni blisko 8,5 tys. m2. Tak zaprojektowana zieleń ma wpływ na mikroklimat osiedla – tu odpoczniesz od zgiełku miasta.

Filtruj mapę
Wyczyść filtry

  Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

  Treść zapytania:

  Dodaj do zapytania lokale z Ulubionych:
  Zapytanie wysłane!

  Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoje zapytanie. Nasz doradza skontaktuje się z tobą przez podany adres e-mail lub numer telefonu.

  Ok

  Biuro sprzedaży

  Jaśminowy Mokotów

  Zapraszamy do umówienia się na spotkanie w biurze sprzedaży.

  Biurowiec SPARK
  al. "Solidarności" 173, Warszawa

  pon. - pt. 9.00 - 17.00

  Wyślij zapytanie