Doradztwo kredytowe firmy Skanska

Biuro Prasowe

Współpracujemy ze wszystkimi mediami – ogólnopolskimi i lokalnymi, branżowymi i tymi o zróżnicowanej tematyce. Nasi eksperci wypowiadają się w tematach biznesowych i dotyczących branży budowlanej. Jeśli jesteś zainteresowany naszą działalnością, chcesz dowiedzieć się więcej na temat firmy lub jej poszczególnych inicjatyw i projektów – skontaktuj się z nami.

Kontakt dla mediów

Aktualności:

 • 08.10.2021 – Trzeci etap osiedla Jaśminowy Mokotów to projekt spółki mieszkaniowej Skanska nagrodzony w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Green Building Awards. Inwestycja wywodzącego się ze Szwecji dewelopera zdobyła wyróżnienie w kategorii „najlepsza ekologiczna zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna”.
  Więcej…
 • 23.09.2021 – NU! Warszawa Wola – rusza sprzedaż mieszkań na nowym osiedlu Skanska w centrum Warszawy
  W ramach pierwszego etapu osiedla NU! Warszawa Wola deweloper wybuduje 145 funkcjonalnych i ekologicznych mieszkań z certyfikatem BREEAM.
  Więcej…
 • 09.09.2021 – Statystyczny Polak każdego dnia zużywa bezpośrednio aż 92 litry wody1, a konsumując towary – prawie 3,9 tysięcy litrów2. Tymczasem jej zasoby są w Polsce jednymi z najuboższych w Europie. Oszczędzając wodę, możemy nie tylko powstrzymać groźny trend zbliżający nas do tzw. water stress, ale także sporo zaoszczędzić.
  Więcej…
 • 30.08.2021 – Nowoczesne i przyjazne Podgórze – jak rozwija się jedna z najdynamiczniej odnawianych dzielnic w całym kraju?
  Więcej…
 • 18.08.2021 – Jak przygotować się do remontu mieszkania?. Lato i wczesna jesień to czas, w którym właściciele często decydują się na przeprowadzenie prac remontowych w swoich mieszkaniach. Jednak odpowiednie przygotowanie się do odświeżenia wnętrza domu może stanowić prawdziwe wyzwanie. Jakie prace wykonać samodzielnie, a co zlecić ekipie fachowców?
  Więcej…
 • 12.08.2021 – Funkcjonalny, komfortowy, dopasowany do stylu życia – jak wybrać właściwy rozkład mieszkania?. Poszukiwania wymarzonego „M” zwykle zaczynają się od sprawdzenia lokalizacji inwestycji. Natomiast myśląc o miejscu, które ma być funkcjonalne przez kilka lat, już na tym etapie warto zastanowić się też nad tym, jak powinna wyglądać optymalnie zaaranżowana przestrzeń przyszłego domu.
  Więcej…
 • 22.07.2021 – Osiedla bez barier architektonicznych – jak deweloperzy dostosowują projekty do potrzeb mieszkańców?. Seniorzy, osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, rodzice z małymi dziećmi – to właśnie dla nich świadomi inwestorzy wprowadzają na swoje osiedla specjalne rozwiązania, które mają ułatwić im codzienne życie. Jakie udogodnienia pojawiają się na polskich osiedlach? I czy inwestycje bez barier to standard w ofertach deweloperów?
  Więcej…
 • 8.07.2021 – Spółka mieszkaniowa Skanska podbija Małopolskę – rusza sprzedaż ekologicznej inwestycji, którą deweloper zbuduje na krakowskim Starym Podgórzu. Hemma Orawska to nazwa najnowszej inwestycji mieszkaniowej Skanska, która powstanie w Krakowie. Do tej pory deweloper realizował projekty w atrakcyjnych dzielnicach Warszawy.
  Więcej…
 • 28.06.2021 – Wakacje bez zmartwień – jak zadbać o bezpieczeństwo mieszkania w czasie urlopu?. Mniej stresu, więcej wygody i poczucia bezpieczeństwa na co dzień – to tylko kilka największych zalet systemów automatyki mieszkaniowej, zwanych również systemami smart home. Kolejną z nich jest oczywiście możliwość kontrolowania i sterowania swoim mieszkaniem z dowolnego miejsca na świecie.
  Więcej…
 • 15.06.2021 – Odbiory mieszkań w trybie hybrydowym – jak nabywcy oceniają nowy model współpracy z deweloperem?. Skanska, jako jeden z pierwszych inwestorów w Polsce, wprowadziła możliwość odbiorów mieszkań w szczególnym trybie związanym z pandemią. Do tej pory z rozwiązania mogli skorzystać właściciele nowych mieszkań na trzech warszawskich osiedlach – na osiedlu Holm House, na Osiedlu Mickiewicza oraz na osiedlu Park Skandynawia.
  Więcej…
 • 20.05.2021 – Będzie rekord Guinnessa? Skanska włącza się w budowę największego na świecie domku dla owadów!. To będzie największa taka „budowla” na świecie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej deweloperzy łączą siły i już 22 maja zaprezentują największy w historii dom dla owadów. Obiekt składający się z blisko 150 modułowych, mniejszych domków stanie na płycie Czerniakowskiej w Warszawie.
  Więcej…
 • 28.04.2021 – TOP 5 energooszczędnych rozwiązań w mieszkaniach od dewelopera. Systemy automatyki mieszkaniowej od lat zyskują na popularności. I trudno się dziwić – z jednej strony zwiększają komfort przebywania w domu, a z drugiej strony wpisują się w świadomy, ekologiczny styl życia. Inteligentne technologie pozwalają nam również korzystać z energii w zrównoważony sposób, a w konsekwencji – płacić niższe rachunki za prąd i ogrzewanie.
  Więcej…
 • 14.04.2021 – Skanska wprowadza autorskie rozwiązanie Sitta by Skanska, czyli nowy koncept mieszkań wykończonych „pod klucz”
  Pomalowane ściany, ułożone podłogi, zamontowane drzwi, oświetlenie, wykończona łazienka, kuchnia ze sprzętem AGD – to tylko część rozwiązań w ramach nowego konceptu mieszkań wykończonych „pod klucz”, który Skanska wprowadza do swoich inwestycji mieszkaniowych.
  Więcej…
 • 6.04.2021 – Osiedle Mickiewicza – pełne zieleni części wspólne z zachowanym starodrzewiem. W trosce o naturalny ekosystem deweloper zadbał o staranny dobór odpowiedni roślin – na teren osiedla wprowadzono blisko osiemdziesiąt rodzimych gatunków, by tym samym zwiększyć różnorodność biologiczną oraz skutecznie walczyć ze smogiem.
  Więcej…
 • 5.02.2021 – Jaśminowy Mokotów – charakter zielonego miasta z dobrym do życia mikroklimatem
  Piękna architektura, kameralna zabudowa oraz bujna i różnorodna zieleń to cechy, które łączy w sobie osiedle Jaśminowy Mokotów. Właśnie rusza budowa czwartego etapu, zaprojektowanego przez pracownię BBGK Architekci. To 6 dwupiętrowych budynków, a w nich 83 mieszkania o powierzchniach od 25 do 127 m kw. oraz 3 lokale usługowe. Nad jakością wykonania inwestycji czuwa Grupa Skanska – deweloper i generalny wykonawca. Budowa osiedla będzie zasilana wyłącznie „zieloną” energią.
  Więcej…
 • 21.01.2021 – Zieleń, cisza i spokój – Skanska rozpoczyna sprzedaż czwartego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów
  Ruszyła sprzedaż czwartego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów. To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, wyróżniające się niską zabudową, piękną architekturą i obfitością terenów zielonych. Nowy etap to 83 mieszkania o powierzchniach od 25 do 127 m.kw. i 3 lokale usługowe, znajdujące się w 6 dwupiętrowych budynkach. Projekt powstał w pracowni architektonicznej BBGK Architekci. Nad jakością wykonania inwestycji czuwa grupa Skanska – deweloper i generalny wykonawca.
  Więcej…
 • 18.01.2021 – „Zielony” kredyt hipoteczny – niższe oprocentowanie dla właścicieli certyfikowanych mieszkań
  Proekologiczne rozwiązania stosowane przez deweloperów na osiedlach, pozwalają świadomym i wrażliwym na problemy środowiska mieszkańcom żyć w zgodzie z naturą. Co ważne, nieruchomości z ekologicznymi certyfikatami pozwalają ich lokatorom uzyskiwać realne oszczędności – są one efektem mniejszego zużycia wody czy energii. Nabywcy takich mieszkań mogą również liczyć na lepsze warunki kredytów hipotecznych. Kiedy możemy wnioskować o „ekologiczny” kredyt? I jakie dokumenty będą potrzebne przy składaniu wniosku?
  Więcej…
 • 13.01.2021 – Skanska podsumowała rok na rynku mieszkaniowym
  Nowe inwestycje, konsekwentne realizowanie ekologicznej misji i wellbeing w czasach niepewności. 2020 rok był prawdziwym wyzwaniem dla całego sektora biznesu. W spółce mieszkaniowej Skanska zastosowano holistyczne podejście i szereg rozwiązań, które pozwoliły deweloperowi zadbać o pracowników oraz sprawnie dostosować się do nowej rzeczywistości. W ten sposób udało się zapewnić terminowy przebieg wszystkich procesów zarówno w kontekście budów, jak i przekazania każdemu z klientów ich nowego mieszkania.
  Więcej…
 • 5.01.2021 – Skanska rozpoczyna budowę trzeciego etapu osiedla Park Skandynawia na warszawskim Gocławiu
  Ulica Optyków, Precyzyjna, Rondo Soczewka – wszystkie te nazwy łączy historia miejsca, gdzie powstaje kolejny etap osiedla Skanska – Park Skandynawia. Deweloper konsekwentnie realizuje filozofię architektury funkcjonalnej, estetycznej i ponadczasowej, wpisanej w lokalną infrastrukturę, stawiając jednocześnie na budownictwo zrównoważone. Takie też będą dwa kolejne budynki na tym osiedlu, które powstaną zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM, a ich budowa będzie zasilana w całości energią ze źródeł odnawialnych.
  Więcej…
 • 09.12.2020 Osiedle Mickiewicza 2 z Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy
  Więcej…
  Relacja z Gali…
 • 07.12.2020 Sztuka nowoczesnego budowania bez barier
  Więcej…
  Relacja z Gali…
 • 03.12.2020 Jaśminowy Mokotów w Top 10 najlepszych osiedli w Polsce w rankingu Newsweeka
  Więcej…
 • 30.11.2020 Osiedle Mickiewicza i Jaśminowy Mokotów z tytułem Zielonego Orła „Rzeczpospolitej” za działania proekologiczne
  Więcej…
  Relacja z Gali…
 • 16.11.2020 Certyfikacje środowiskowe osiedla – odpowiedzialność dewelopera i świadomość ekologiczna nabywcy
  Więcej…
 • 04.11.2020 Nieruchomości coraz bardziej SMART
  Więcej…
 • 15.10.2020 Osiedle Mickiewicza – etap 2 i 3 laureatem konkursu PLGBC Green Building Awards 2020
  Więcej…
 • 30.09.2020 Skanska rusza z przedsprzedażą trzeciego etapu osiedla Park Skandynawia
  Więcej…
 • 24.09.2020 Green building – zrównoważone budownictwo coraz silniejszym trendem w mieszkaniówce
  Więcej…
 • 28.08.2020 Monika Melaniuk-Kopańska laureatką „Top Woman in Real Estate”
  Więcej…
 • 20.08.2020 Architektura inspirowana północą – budynek jest czymś więcej niż tylko kształtem
  Więcej…
 • 02.07.2020 Mieszkanie podwójnie EKO – ekologiczne i ekonomiczne
  Więcej…
 • 25.06.2020 Różnorodność siłą napędową biznesu
  Więcej…
 • 01.06.2020 Słuchowisko dla dzieci, które uczy bezpieczeństwa w domu
  Więcej…
 • 21.05.2020 10 rzeczy, o których nie miałeś pojęcia, że wpływają na środowisko
  Więcej…
 • 05.05.2020 Biura sprzedaży Skanska ponownie otwarte
  Więcej…
 • 04.05.2020 WAŻNY KOMUNIKAT wswznowienia czynności gwarancyjnych w Skanska
  Więcej…
 • 30.04.2020 Skanska zabezpiecza terminową realizację wszystkich swoich osiedli
  Więcej…
 • 17.04.2020 Dobre praktyki Skanska w nowym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu
  Więcej…
 • 17.04.2020 Bezpieczny deweloper – czyli jaki?
  Więcej…
 • 06.04.2020 Znajdź mieszkanie w Skanska i podpisz umowę online
  Więcej…
 • 03.04.2020 Holm House na podium najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie w I kw. 2020
  Więcej…
 • 23.03.2020 WAŻNY KOMUNIKAT ws. naszej organizacji pracy w związku z koronawirusem
  Więcej…
 • 19.03.2020 WAŻNY KOMUNIKAT ws. naszej obsługi procesu reklamacji podczas epidemii koronawirusa
  Więcej…
 • 11.03.2020 WAŻNY KOMUNIKAT ws. naszej organizacji pracy w związku z koronawirusem
  Więcej…
 • 9.03.2020 Jaśminowy Mokotów z wyróżnieniem za realizację w duchu zrównoważonego budownictwa
  Więcej…
 • 21.02.2020 Mieszkanie ma być wygodne, ekologiczne oraz energooszczędne
  Więcej…
 • 24.01.2020 Skanska rozbudowuje Mokotów. Ruszyła realizacja Holm House 3
  Więcej…
 • 16.01.2020 Trzy osiedla od Skanska
  Więcej…
 • 08.01.2020 Startuje ostatni etap Osiedla Mickiewicza
  Więcej…