Nowość

IV Etap Jaśminowego Mokotowa z certyfikatem BREEAM

Na budynku czwartego etapu Jaśminowego Mokotowa widoczna jest wiecha, co oznacza, że zakończyliśmy ważną fazę realizacji projektu. Ten pozytywny akcent, który według tradycji ma przynieść pomyślność przyszłym mieszkańcom, zbiegł się w czasie z innym, niezwykle ważnym wydarzeniem – zakończeniem procesu certyfikacji BREEAM. Tym samym kolejna nasza inwestycja przeszła pomyślnie audyt końcowy, otrzymując środowiskowy certyfikat na poziomie GOOD.

BREEAM to międzynarodowe odznaczenie, które dla mieszkańców osiedla jest gwarancją tego, że żyją w miejscu przyjaznym nie tylko im samym, ale także środowisku. Warto przypomnieć, że przystępując do procesu certyfikacji, zobowiązaliśmy się spełnić wiele niezwykle wymagających norm jakościowych, pogrupowanych na 10 najważniejszych kryteriów. Należą do nich: zarządzanie placem budowy, zdrowie i dobre samopoczucie, energia, transport, woda, użyte materiały, odpady, ekologia i poszanowanie terenu, zanieczyszczenia oraz innowacyjność.

Co więcej, przyszli właściciele mieszkań w budynkach z certyfikatem BREEAM mogą ubiegać się o korzystne pakiety kredytowe. Obniżki marży w ramach Zielonej Hipoteki wahają się od 0,1% do nawet 0,5%, co pozwala znacząco obniżyć koszty obsługi kredytu.

Chcesz wiedzieć więcej o programie Zielona Hipoteka i finansowaniu kupna mieszkania? Zapraszamy do kontaktu z ekspertami finansowymi firmy Notus