Zaangażowanie społeczne

Zaangażowanie społeczne

Od ponad 130 lat, budując domy, szkoły, biura i mosty w różnych krajach, przyczyniamy się do wyznaczania kierunków rozwoju biznesu odpowiedzialnego społecznie. Kierujemy się zasadami, które nie tylko przyciągają do nas klientów, ale także wyróżniają nas na rynku.

Projektujemy i wykańczamy osiedla mieszkaniowe, ale nasza odpowiedzialność społeczna nie kończy się na granicach bryły budynku. Tworzymy również przyjazne i zielone przestrzenie do życia, które służą nie tylko naszym mieszkańcom, ale całym lokalnym społecznościom. Stawiamy sobie za cel, by nasze projekty były otwarte na naturę, człowieka i miasto. Chcemy tworzyć kwartały, które idealnie wpiszą się w tkankę miejską i będą długofalowo bezpieczne dla środowiska. W tym celu prowadzimy zielone lekcje dla dzieci w szkołach zlokalizowanych nieopodal naszych osiedli. Wspieramy edukację kładącą nacisk na troskę o naszą planetę, budujemy eko świadomość mieszkańców naszych osiedli.

 

Bezpieczni w domu i mieszkaniu

Dom to miejsce, które powinno kojarzyć się z odpoczynkiem, spokojem i bezpieczeństwem. Ale i tu mogą się zdarzyć nieoczekiwane, nie zawsze bezpieczne sytuacje. Dlatego bajkowi bohaterowie – miła Pani Jadzia, zaradny Tomasz Miarka i niesforny kot Leon – uczą dzieci domowego BHP.

W latach 2016-2019, w kwestiach bezpiecznego zachowywania się w różnych okolicznościach przeszkoliliśmy ponad 4000 dzieci w warszawskich podstawówkach. Przy tej okazji wyposażyliśmy je w odblaski, apteczki,  magnesy z numerami alarmowymi oraz książeczki do kolorowania. W roku 2020 po raz pierwszy spotkaliśmy się z dziećmi online, organizując słuchowisko.

Kampania Bezpieczni w domu i mieszkaniu otrzymała nagrodę „Best CSR Campaign” w konkursie CIJ Awards 2017

Bambini Litera: “Eko miasta przyszłości”

Wspólne sadzenie pestek awokado, dyni, mango i jabłek, z których w przeciągu kilku dni powstanie ogródek z egzotyczną roślinnością i zdrowym jedzeniem. Przydrożne skrzynie do łapania promieni słonecznych, zasilające w energię pobliskie domy. Samochody przetwarzające spaliny w jod… Bajka? Obecnie – owszem, ale kto wie, jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości.

W konkursie literackim dla dzieci z nieograniczonymi pokładami wyobraźni, lubiącymi pisać opowiadania, bajki, a nawet wiersze, wyłoniliśmy najbarwniejsze i najbardziej zaskakujące historie napisane przez najmłodszych, które uwieczniliśmy w książce pt. „Eko miasta przyszłości”.

Deweloper Radzi

Z naszych filmów „Deweloper radzi” dowiesz się m.in.. na co zwrócić uwagę wybierając nowe miejsce do życia, czym jest smart home i eko mieszkanie oraz skandynawski design.

Poznaj okolicę zanim się wprowadzisz. Na co zwrócić uwagę?

Jak kupić eko mieszkanie?

Skandynawski dom

Inteligentne rozwiązania w Twoim domu

Dzień Wolontariatu

Raz w roku organizujemy Dzień Wolontariatu. Wybieramy placówkę szkolną i razem z nią planujemy, a potem wspólnie z nauczycielami i dziećmi poprawiamy jakość i wygląd niektórych miejsc. Sadzimy rośliny (w ciągu ostatnich trzech lat blisko 300 roślin), odnawiamy zniszczone elementy małej architekturyodświeżamy nawierzchnie placów zabaw.

Zachęcamy też, by na co dzień podejmować podobne inicjatywy.

  • 2020 | Akcja Sprzątania Świata – Polska 2020, Nadleśnictwo Drewnica
  • 2019 | Dom Dziecka nr 2 im. dr Janusza Korczaka przy ul. Jaktorowskiej 6
  • 2018 | SP nr 339 należąca do Zespołu Szkół Integracyjnych nr 62 im. Raoula Wallenberga
  • 2017 | Skwer przy ul. Mireckiego na warszawskiej Woli

Green Living by Skanska

Zajrzyj na naszego bloga  Green Living by Skanska. Przeczytasz tu o tym, jak żyć w zgodzie z naturą mieszkając w miejskich dżunglach. Ciekawe tematy, inspirujące wywiady i wciągająca lektura na każdą porę dnia.

Blog Green Living by Skanska http://www.greenliving.byskanska.pl/

Magazyn Green Living cz.1
Magazyn Green Living cz.2
Kolorowanka dla dzieci – Bezpieczni w domu i mieszkaniu