Up! Awards dla Jaśminowego Mokotowa

Tygodnik społeczno-polityczny Wprost, działający na polskim rynku wydawniczym od 1982 roku, wręczył coroczne nagrody Up!Awards. To wyróżnienie jest dedykowane firmom budowlanym, branżom wnętrzarskim oraz nieruchomościom. Skanska Residential Development Poland otrzymała nagrodę ESG za zielone rozwiązania zastosowane w projekcie Jaśminowy Mokotów.

 

Podkreślono, że inwestycja ta została wyróżniona za minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko podczas fazy budowy, m.in. ze względu na wykorzystanie energii odnawialnej i właściwe zarządzanie odpadami.

 

Ważnym aspektem był również wysoki standard tego osiedla mieszkaniowego. Zauważono takie elementy jak: czujniki Airly oceniające jakości powietrza, a także rozwiązania mające na celu poprawę efektywności energetycznej przestrzeni wspólnych oraz inteligentne rozwiązania w mieszkaniach. Dodatkowo, podkreślono fakt, że budynki zostały wykonane przy użyciu nietoksycznych, ekologicznych materiałów.

 

Zauważono, że w projekcie tym dużą wagę przywiązywano do racjonalnego wykorzystania wody. Głównie poprzez zastosowanie systemów retencji i skrzynek infiltracyjnych, które umożliwiają zbieranie deszczówki i jej wykorzystanie do podlewania roślin. Ponadto, spływ deszczówki z pobliskich dróg zasila jezioro w Parku Enklawa, które zostało stworzone jako zielona strefa rekreacyjna dla mieszkańców. Zaznaczono także, że ponad 50% powierzchni osiedla pozostawiono biologicznie aktywną, znacząco poprawiając jakość życia mieszkańców.