Ruszyła druga seria podcastu - "Miasta szczęśliwe"

Wystartowaliśmy z drugą edycją podcastu „Miasta Szczęśliwe”. Jest on poświęcony szeroko rozumianej architekturze i rozwiązaniom sprzyjającym tworzeniu przyjaznych miast i osiedli. W nowym cyklu rozmów zaproszeni goście skupią się na zagadnieniach związanych z przyszłością.

Ideą stworzenia podcastu „Miasta Szczęśliwe” była chęć podzielenia się z odbiorcami tematami związanymi ze zrównoważonym projektowaniem i budownictwem. W pierwszej serii, która była emitowana w ubiegłym roku, poruszono takie zagadnienia, jak m.in. urbanistyka w duchu zrównoważonego rozwoju, energooszczędność budynków, „zielony” transport czy architektura sprzyjająca budowaniu sąsiedzkich społeczności. W nowej serii kontynuujemy misję przekazywania inspirujących treści na temat przyszłości budownictwa, nowych technologii i sztucznej inteligencji, by pokazać, że zrównoważone rozwiązania oraz inteligentne podejście do projektowania miast są kluczem do tworzenia lepszych społeczności.

Zaproszeni do rozmów eksperci skupią się m.in. na kwestiach związanych z wykorzystaniem w budownictwie i architekturze sztucznej inteligencji, pochylą się nad tematyką druku 3D, nad kwestiami związanymi z cyberbezpieczeństwem oraz na innowacyjnych rozwiązaniach w budownictwie ekologicznym. W rozmowach będą wymieniane trendy, które obecnie kształtują branżę budowlaną i architektoniczną.

Podcasty będą emitowane w cyklu tygodniowym zaczynając od 18 października. Seria przewidziana jest na pięć odcinków. Z ekspertami rozmawiać będzie prezenter Jerzy Telesiński.

Odcinki z tej i poprzedniej serii można wysłuchać:

Platforma radia TOK FM

Spotify