„Miasta Szczęśliwe” – podcast spółki mieszkaniowej Skanska

Od października w aplikacji radia TOK FM oraz na specjalnie utworzonym kanale na Spotify – „Miasta szczęśliwe” – można posłuchać podcastów stworzonych przez Skanska Residential Developement Poland. Cykl podzielony jest na dziesięć merytorycznych odcinków, jego formuła zakłada, że prowadzący audycję dziennikarz – Jerzy Telesiński – zaprasza w imieniu spółki mieszkaniowej gości, którzy przyczyniają się do rozwoju miast.

Ideą dla stworzenia podcastu „Miasta Szczęśliwe” była popularyzacja zrównoważonego sposobu projektowania i realizowania inwestycji deweloperskich przez Skanska. To koncepcja, której podstawowym założeniem jest fakt, że każde nowopowstające osiedle mieszkaniowe stanowi trwały i spójny element tkanki miejskiej.

Do rozmów zaproszono ekologów, urbanistów, architektów, przedstawicieli firm technologicznych i socjologów. Dzięki temu miasto i jego rozwój jest pokazany z wielu perspektyw, które wzajemnie się przenikają.

Pierwszy odcinek podcastu wyemitowano w październiku. Ostatni będzie można usłyszeć w połowie grudnia. W każdą środę udostępniany jest kolejny odcinek cyklu.

Podcastów można odsłuchać: