Kim jesteśmy

Historia naszej firmy sięga naprawdę daleko wstecz, aż do 1887 roku.  

Dziś jesteśmy światowym liderem w budownictwie – jedną z 500 największych tego typu firm na świecie i członkiem inicjatywy ONZ Global Compact. Realizujemy projekty na wybranych rynkach w Europie i w Ameryce Północnej. 

W szybko zmieniającym się świecie każda firma musi znaleźć swoją drogę na dostosowanie się do przeistaczającego się rynku, a także sposób na to, jak sprawnie i satysfakcjonująco odpowiadać na wzrastające oczekiwania klientów. Dzięki nowym technologiom i innowacjom zmieniamy więc sposób planowania pracy, samej pracy oraz realizacji projektów. Mamy nadzieję, że przy zachowywaniu zasad i wartości Skanska przyczyniamy się do tworzenia lepszego społeczeństwa i dobrego otoczenia dla ludzi. 

Naszą siedzibą jest Sztokholm w Szwecji. Jesteśmy notowani na sztokholmskiej giełdzie papierów wartościowych (NASDAQ OMX Exchange Stockholm). Zatrudniamy około 35 000 pracowników, a nasze przychody w 2019 roku wyniosły 177 miliardów SEK. 

Na polskim rynku jesteśmy obecni poprzez trzy jednostki: spółkę wykonawczą, dewelopera biurowego oraz dewelopera mieszkaniowego.

Dowiedz się więcej o naszej firmie

 

Egen härd är guld värd – Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Wysokiej jakości osiedla mieszkaniowe i domy budujemy w Polsce od ponad dwudziestu lat. Czerpiemy z ponad 135-letniej historii naszej firmy i ogromnego doświadczenia w projektowaniu oraz wznoszeniu osiedli i domów w takich krajach jak Szwecja, Norwegia, Finlandia, Wielka Brytania i Czechy. 

Zgodnie z naszą filozofią działania, stawiamy na budownictwo przyjazne dla środowiska. Dbamy o zapewnienie równowagi pomiędzy przestrzeniami mieszkalnymi a strefami zielonymi, a także o przemyślane zagospodarowanie części wspólnych dla mieszkańców. Szczególną wagę przykładamy do projektowania bez barier architektonicznych. Jakość naszych projektów potwierdzamy niezależnymi certyfikatami. Poświadczają one, że robimy wszystko, by zapewnić mieszkańcom  najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Nasze mieszkania sprawiają, że jesteś blisko tego, co dla Ciebie ważne – światła słonecznego, przyrody, architektury wysokiej jakości i bezpiecznych stref relaksu, takich jak atestowane, drewniane place zabaw.

 

Nasze wartości

Działamy zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy na polskim rynku liderem w zakresie wysokiej jakości tzw. zielonego budownictwa. Ważna jest dla nas również etyka i bezpieczeństwo pracy. Wartości te stanowią podstawę każdego naszego działania. Są wyrazem tego, kim jesteśmy, jak postępujemy, i w co wierzymy. W praktyce oznacza to, że pracujemy bezpiecznie albo wcale. Ważne jest dla nas zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników. Budując promujemy zielone, przyjazne środowisku rozwiązania i prowadzimy naszą działalność w sposób zgodny z naturą. Czujemy odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń. Wspieramy kulturę włączenia, jesteśmy otwarci na uwagi i sugestie klientów i kontrahentów, a swój biznes prowadzimy w sposób maksymalnie transparentny. 

Okazując sobie nawzajem zaufanie i szacunek razem budujemy markę Skanska. I jesteśmy z niej dumni.

Dowiedz się więcej o wartościach Skanska

 

Nagrody i wyróżnienia dla osiedli Skanska

Nasze osiedla doceniają nie tylko mieszkańcy, ale także środowisko branżowe. Wielokrotnie  nagrodzono nas za  inwestycje z rozwiązaniami  przyjaznymi dla ludzi i przyrody, także za wysokiej jakości architekturę. Możemy pochwalić się takimi nagrodami jak Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy, Zielony Orzeł „Rzeczpospolitej”, Listki CSR „Polityki”, PLGBC Green Building Awards, 4Buildings Awards, oraz wygranymi w konkursach typu Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny „Lider Dostępności” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Twórcy Przestrzeni „Rzeczpospolitej”, Kompas Inwestycji w kategorii Nowoczesne Budownictwo. Otrzymaliśmy również nagrodę za najlepszą kampanię CSR w konkursie CIJ Awards oraz nagrody dla naszych pracowników w inicjatywach takich jak  „Ludzie, którzy zmieniają biznes”, Budownictwo dostępne, Top Woman in Real Estate, Green building & sustainability. Nasze działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu są także, rokrocznie, publikowane w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

 

Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, organizacji branżowej od 20 lat dbającej o kondycję rynku deweloperskiego w Polsce.

Dowiedz się więcej o PZFD