Lagom w praktyce

Lato w mieście. Ranking stylowych miejsc w Warszawie, które musisz odwiedzić tego lata

Anna Strożek

|

9 czerwca 2016

Warszawa zachwyca pięknymi budynkami, traktami spacerowymi i uroczymi zakątkami. Historyczne, stylowe budowle sąsiadują z nowoczesną, minimalistyczną architekturą. Co warto zobaczyć? Które miejsca nadają się na wyjazd z dzieckiem? Gdzie powinni udać się aktywni? Oto kilka propozycji miejsc, które powinniśmy odwiedzić, spędzając lato w mieście.

Łazienki Królewskie

Pierwsza propozycja to Łazienki Królewskie. Zaciszne miejsce spełni oczekiwania miłośników długich spacerów i zabytków historycznych. Zielone kwietniki i malownicze ogrody będą ucztą dla oczu. Szczególnie cenne zakątki warszawskich Łazienek to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i potężny pomnik Fryderyka Chopina, przy którym rozbrzmiewa dźwięk fortepianu. Letnie niedzielne popołudnie przy pomniku Chopina będzie okazją do wysłuchania granego na żywo koncertu z muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych.

Multimedialny Park Fontann

Na warszawskim Podzamczu, nad samą Wisłą, w ciepłe letnie weekendowe wieczory odbywają się zachwycające, multimedialne pokazy świateł. Atrakcja wzbudza zainteresowanie małych i większych turystów. Woda z fontanny tryska w rytm muzyki i jest oświetlona różnobarwnymi światłami. Całość tworzy zdumiewającą kompozycję, od której nie sposób oderwać wzrok.

Centrum Nauki Kopernik

Lato to czas wakacji i wypoczynku. Warto połączyć je ze zdobywaniem nowych doświadczeń i nauką przez zabawę. W warszawskim Centrum Nauki Kopernik na Wybrzeżu Kościuszkowskim dzieci i młodzież mają okazje przeprowadzać doświadczenia i podziwiać interaktywne wystawy z różnych dziedzin naukowych. W Centrum mieści się też Planetarium, które będzie nie lada gratką dla amatorów astronautyki. Atrakcje, takie jak jedyny w Polsce Teatr Robotyczny czy Teatr Wysokich Napięć, to rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

Pałac i ogrody w Wilanowie

Pałac w Wilanowie to potężny i bogato zdobiony budynek, który otacza ogród urządzony w stylu włoskim i angielskim. To miejsce powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy estetyki. Wnętrza pałacu reprezentują przekrój epok od XVII do XIX wieku. Zwiedzający mają okazję obejrzeć portrety ważnych dla kraju osobistości oraz oryginalne meble i przedmioty, jakimi posługiwał się Jan III Sobieski i jego ukochana Marysieńka. Wizytę w pałacu dopełni spacer po dużym ogrodzie (o powierzchni aż 43 hektarów). Kamienne posągi, sarkofagi, fontanny, geometryczny układ roślinności i Ogród Różany sprawią, że miejsce na długo zostanie we wspomnieniach turystów.

Zalew Zegrzyński

Warszawa sprzyja też zwolennikom plażowania i aktywnego wypoczynku. Zalew Zegrzyński to największy sztuczny zbiornik w okolicach stolicy. Jest oddalony o blisko 20 km od miasta. Nad zalewem znajdują się ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne i domki letniskowe. Ochłodę i ukojenie w upalne dni przyniosą kąpiele w jeziorze, nad którymi czuwają ratownicy oraz wodne szaleństwo na skuterach. Nad Jeziorem Zegrzyńskim panują doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu oraz żeglarstwa. 

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz