Lagom w praktyce
Anna Strożek
|
9 czerwca 2016
Warszawa zachwyca pięknymi budynkami, traktami spacerowymi i uroczymi zakątkami. Historyczne, stylowe budowle sąsiadują z nowoczesną, minimalistyczną architekturą. Co warto zobaczyć? Które miejsca nadają się na wyjazd z dzieckiem? Gdzie powinni udać się aktywni? Oto kilka propozycji miejsc, które powinniśmy odwiedzić, spędzając lato w mieście.
Łazienki Królewskie
Pierwsza propozycja to Łazienki Królewskie. Zaciszne miejsce spełni oczekiwania miłośników długich spacerów i zabytków historycznych. Zielone kwietniki i malownicze ogrody będą ucztą dla oczu. Szczególnie cenne zakątki warszawskich Łazienek to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i potężny pomnik Fryderyka Chopina, przy którym rozbrzmiewa dźwięk fortepianu. Letnie niedzielne popołudnie przy pomniku Chopina będzie okazją do wysłuchania granego na żywo koncertu z muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych.
Multimedialny Park Fontann
Na warszawskim Podzamczu, nad samą Wisłą, w ciepłe letnie weekendowe wieczory odbywają się zachwycające, multimedialne pokazy świateł. Atrakcja wzbudza zainteresowanie małych i większych turystów. Woda z fontanny tryska w rytm muzyki i jest oświetlona różnobarwnymi światłami. Całość tworzy zdumiewającą kompozycję, od której nie sposób oderwać wzrok.
Centrum Nauki Kopernik
Lato to czas wakacji i wypoczynku. Warto połączyć je ze zdobywaniem nowych doświadczeń i nauką przez zabawę. W warszawskim Centrum Nauki Kopernik na Wybrzeżu Kościuszkowskim dzieci i młodzież mają okazje przeprowadzać doświadczenia i podziwiać interaktywne wystawy z różnych dziedzin naukowych. W Centrum mieści się też Planetarium, które będzie nie lada gratką dla amatorów astronautyki. Atrakcje, takie jak jedyny w Polsce Teatr Robotyczny czy Teatr Wysokich Napięć, to rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.
Pałac i ogrody w Wilanowie
Pałac w Wilanowie to potężny i bogato zdobiony budynek, który otacza ogród urządzony w stylu włoskim i angielskim. To miejsce powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy estetyki. Wnętrza pałacu reprezentują przekrój epok od XVII do XIX wieku. Zwiedzający mają okazję obejrzeć portrety ważnych dla kraju osobistości oraz oryginalne meble i przedmioty, jakimi posługiwał się Jan III Sobieski i jego ukochana Marysieńka. Wizytę w pałacu dopełni spacer po dużym ogrodzie (o powierzchni aż 43 hektarów). Kamienne posągi, sarkofagi, fontanny, geometryczny układ roślinności i Ogród Różany sprawią, że miejsce na długo zostanie we wspomnieniach turystów.
Zalew Zegrzyński
Warszawa sprzyja też zwolennikom plażowania i aktywnego wypoczynku. Zalew Zegrzyński to największy sztuczny zbiornik w okolicach stolicy. Jest oddalony o blisko 20 km od miasta. Nad zalewem znajdują się ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne i domki letniskowe. Ochłodę i ukojenie w upalne dni przyniosą kąpiele w jeziorze, nad którymi czuwają ratownicy oraz wodne szaleństwo na skuterach. Nad Jeziorem Zegrzyńskim panują doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu oraz żeglarstwa.
Witaj na blogu Skanska
Znajdziesz tu porady aranżacyjne oraz remontowe, informacje o nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, a także rozmowy z inspirującymi ludźmi i wiele ciekawostek o życiu w dużym mieście.
Odpowiedz na komentarz