Architektura i design
Anna Strożek
|
16 lutego 2017
Zimą w Warszawie można wybrać się na spacer po Królikarni do Ogrodu Rzeźb lub zjeść obiad w zimowym ogrodzie na patio w Miłości. Wielbiciele świetlnych instalacji z pewnością będą usatysfakcjonowani, dzięki możliwości podziwiania imponujących mappingów na ścianach wilanowskiego pałacu lub uczestniczeniu w wystawie w galerii plenerowej pt. „Ogrody Światła” w Łazienkach Królewskich.
Zimowy ogród w Miłości
Ogród zimowy w Warszawie – miejsce,w którym można posłuchać muzyki, potańczyć, dobrze zjeść i napić się ciepłej herbaty, znajduje się na patio przy ul. Kredytowej 9. To część konceptualnie zaaranżowanej przestrzeni lokalu o nazwie Miłość. Ogród usytuowany jest na zewnątrz, na placu w otoczeniu kamienic. Zadaszenie i obecność roślin tworzą niecodzienny i bardzo oryginalny klimat.
Park Rzeźby w Królikarni zimą
Królikarnia to miejsce, które warto odwiedzić zimą. Liczne wzgórza, alejki spacerowe z ławkami, kompleks stawów z dzikimi kaczkami, kolorowy plac zabaw dla dzieci, taras widokowy pałacu myśliwskiego, pozostałości jedynej w Warszawie skoczni narciarskiej i rozlokowane dookoła całego kompleksu budynków rzeźby, doskonale prezentują się w otoczeniu śniegu.
Królewski Ogród Światła
W ogrodzie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie od października do marca można zobaczyć Królewski Ogród Światła. To jedna z piękniejszych, dostępnych wyłącznie w tym czasie atrakcji. Tego typu widowisko najefektowniej prezentuje się nocą. Ogród świateł jest uwielbiany przez dzieci.
Kilkaset tysięcy światełek w Grającym Ogrodzie Wyobraźni tworzy świetlny labirynt pełen ogromnych roślin, doniczek i konewek. Rozświetlony baldachim to jedno z najbardziej popularnych miejsc wśród zakochanych. To również początek promenady światła, która prowadzi do pałacowego wejścia. Na magicznym złotym dziedzińcu stoi rozświetlona kareta zaprzężona w sześć złotych koni. Można do niej wejść i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Niedaleko karety stoi piękna fontanna z wypływającymi z niej strumieniami ledowego światła, która jest znakomitym miejscem do zabawy w chowanego lub berka.
Na fasadzie pałacu można podziwiać wyświetlane w weekendy mappingi, czyli trójwymiarowe wielkoformatowe animacje przedstawiające sceny z rycerskiego i królewskiego życia mieszkańców pałacu oraz kolorowe fajerwerki. Przed mappingami można obejrzeć Wirtualną Galerię Obrazów.
Łazienki Królewskie – Stara Pomarańczarnia i Ogrody Światła
Stara Pomarańczarnia lub Stara Oranżeria to miejsce w Łazienkach Królewskich w Warszawie, gdzie dawniej, w czasie zimy, przechowywano rosnące w parkowych alejkach drzewa pomarańczowe. Obecnie znajduje się tam Ogród Zimowy z licznymi rzeźbami w stylu klasycystycznym oraz teatr stanisławowski.
W lutym w Łazienkach odbywa się również Zimowy Wieczór Światła. Jest to wydarzenie realizowane w ramach międzynarodowego projektu, w którym uczestniczą takie państwa, jak: Niemcy, Rosja, Chiny, Francja i Dania. Historie opowiadające o rezydencjach ulokowanych w tych miastach są wyświetlane na tarasie Pałacu na Wyspie. Tam również odbywają się koncerty muzyki klasycznej. W tę jedną noc można spacerować z lampionem po rezydencji Stanisława Augusta, która wtedy oświetlona jest mnóstwem instalacji.
Witaj na blogu Skanska
Znajdziesz tu porady aranżacyjne oraz remontowe, informacje o nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, a także rozmowy z inspirującymi ludźmi i wiele ciekawostek o życiu w dużym mieście.
Odpowiedz na komentarz