Pierwsze certyfikowane osiedla w Polsce

BREEAM to jedna z najbardziej popularnych w Europie metod oceny jakości budynku oraz procesu budowlanego. To polisa na przyszłość, potwierdzająca wysoki standard wykonania, zastosowanie ekologicznych rozwiązań, gwarantująca komfort użytkowania.

Czym jest certyfikat BREEAM?

Certyfikat jest przyznawany przez międzynarodową, niezależną organizację BRE, która dokonuje ewaluacji inwestycji mieszkaniowych oraz biurowych na każdym etapie ich powstawania: od projektu, poprzez budowę i użytkowanie. Certyfikat BREEAM potwierdza spełnienie najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. To wiodąca i jedna z najbardziej prestiżowych metod oceny na świecie. 

Standardy określane przez certyfikat obejmują następujące obszary:

  1. Aspekt środowiskowy

    Oznacza wykorzystywanie wyłącznie nietoksycznych i certyfikowanych materiałów budowlanych, a także antyalergicznych, bezpiecznych dla zdrowia klejów i farb. Oznacza również skuteczną gospodarkę odpadami podczas budowy i nadzór ekologa na każdym jej etapie. Aspekt środowiskowy to także optymalizacja stałej eksploatacji samego budynku, oszczędność energetyczna i skuteczna gospodarka wodna. 

  2. Aspekt społeczny

    Zapewnia komfort przyszłych mieszkańców, poprzez staranny wybór lokalizacji, uwzględniającej dostępność transportu miejskiego, placówek edukacyjnych, sportowych i kulinarnych, ścieżek rowerowych i zielonych przestrzeni. Aspekt społeczny to także tworzenie brakującej infrastruktury lub maksymalizowanie naturalnego potencjału miejsca. Jak również - poszanowanie praw lokalnej społeczności na każdym etapie budowy, ograniczenia: hałasu, wibracji, zanieczyszczenia wody i powietrza, nie wykorzystywanie materiałów niebezpiecznych oraz zachowanie części starych drzew. 

  3. Aspekt ekonomiczny

    Oznacza wyposażanie inwestycji w rozwiązania technologiczne, powodujące zmniejszenie kosztów utrzymania nieruchomości. System zmiękczania wody to nie tylko brak kamienia w kranie, ale też tańsze pranie, dzięki mniejszemu zużyciu wody oraz dłuższa żywotność sprzętu AGD. To jedno z wielu rozwiązań, wdrażanych przez nas w celu zmniejszenia opłat za ogrzewanie i energię.

Dlaczego jest to dla nas ważne?

W Skanska głęboko wierzymy, że decyzje, które teraz podejmujemy mają wpływ na życie przyszłych pokoleń. Środowisko naturalne, które nas otacza wymaga ciągłej dbałości i uwagi. 

Dlaczego ważne jest to również dla Ciebie?

Dobrze jest żyć w harmonii, mając realny wpływ na jakość swojego życia tu i teraz, ale też w przyszłości.

Certyfikat to również korzystne warunki kredytowania zakupu nieruchomości.