Historia Skanska sięga roku 1887, kiedy założona została firma Aktiebolaget Skånska Cementgjuteriet, zajmująca się produkcją betonowych elementów.

 

Początki Skanska

Profil naszej działalności szybko zmienił się na budowlany, a po 10 latach otrzymaliśmy pierwsze zagraniczne zlecenie. W kolejnych dekadach, już w XX wieku, odegraliśmy znaczącą rolę w budowie szwedzkiej infrastruktury publicznej: dróg, zakładów produkcyjnych, biur i osiedli mieszkaniowych.

W połowie lat 50. ubiegłego wieku Skånska Cementgjuteriet rozpoczęła działalność na rynkach zagranicznych: w Ameryce Południowej, Afryce i Azji. Od 1971 roku jesteśmy obecni w Stanach Zjednoczonych. Jest to aktualnie nasz największy rynek, a Skanska jest na nim jedną z wiodących firm budowlanych. Afryka i Azja nie są już natomiast naszymi rynkami rodzimymi.

Od 1965 roku Skanska jest notowana na giełdzie w Sztokholmie. W 1984 roku “Skanska” stała się oficjalną nazwą naszej firmy.

Lata 90. XX wieku

W latach 90. ubiegłego wieku Skanska rozpoczęła okres ekspansji. W ciągu zaledwie kilku lat podwoiliśmy nasze przychody. Było to wynikiem zarówno wzrostu organicznego, jak i szeregu udanych akwizycji, dzięki którym Skanska stała się ogólnoświatową firmą.

XXI wiek

W ostatnich latach przenieśliśmy akcent z przychodów na zysk. Obecnie nasza działalność skoncentrowana jest na budownictwie oraz realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych i infrastrukturalnych na wybranych rynkach rodzimych w Europie i Ameryce.

Skanska w Polsce

Obecność Skanska w Polsce sięga początku lat 70. ubiegłego wieku. Zbudowaliśmy wtedy pierwsze nowoczesne hotele w polskim kraju: Forum i Victoria w Warszawie, potem także suchy dok dla stoczni w Gdyni.

W 2000 roku, po nabyciu Grupy Exbud, Polska stała się rynkiem rodzimym Skanska. Jeśli weźmiemy pod uwagę historię firm, które wchodziły w skład Grupy Exbud, możemy powiedzieć, że Skanska w Polsce to już 70 lat tradycji i doświadczenia!

Bezpieczny zakup mieszkania w Skanska

  • budowy finansujemy ze środków własnych, nie zaciągamy pożyczek bankowych
  • środki klientów lokowane są na otwartych rachunkach powierniczych
  • zapewniamy wygodną zdalną obsługę zakupu mieszkania oraz pomoc w przygotowaniu dokumentów
  • nasz zespół jest do dyspozycji klientów również po zakupie mieszkania
  • bezpieczeństwo budowy to nasz priorytet działalności