Architektura i design

Park na Mokotowie szuka nazwy

Anna Strożek

|

19 czerwca 2018

Parki i tereny zieleni urządzonej zajmują około 8% powierzchni Warszawy. Na obszarze 8,5 tys. mkw., w sąsiedztwie osiedla Jaśminowy Mokotów, powstaje kolejna zielona przestrzeń. Tylko teraz macie unikalną szansę, by zapisać się w historii tego miejsca. Portal NowaWarszawa.pl właśnie ogłosił konkurs na nazwę parku, którego wykonawcą jest Skanska 

Park z jeziorkiem nabiera kształtu 

W ramach realizacji osiedla Jaśminowy Mokotów Skanska wybuduje park z jeziorkiem. Będzie to przestrzeń publiczna, którą spółka przekaże miastu.

Jak teraz wygląda ten teren? Niedawno posadzone drzewa i krzewy zaczynają już piąć się w górę. W czerwcu wykonawca zasiał trawę, za chwilę wysypie nawierzchnię ścieżek naturalnymi kamieniami ozdobnymi. W parku pojawią się także elementy rekreacyjne, m.in. plac zabaw. Zaaranżowane w ramach inwestycji jeziorko z kładką, o długości ok. 120 m oraz szerokości 15-20 m pozwoli poczuć rustykalny klimat, w samym sercu Mokotowa.

Znajdź nazwę z Nową Warszawą 

Park to wyjątkowa przestrzeń. To tu organizowane są rodzinne pikniki, zabiegani single trenują do kolejnego maratonu, a miłośnicy czworonogów wyprowadzają swoje zwierzęta na spacer. To przestrzeń dająca ogromną radość i otwarta dla wszystkich. I właśnie dlatego w ręce lokalnej społeczności zostanie oddany nie tylko kolejny zielony teren, ale i pomysł na jego nazwę. Organizatorem konkursu jest portal Nowa Warszawa, a partnerami Skanska Residential Development i miesięcznik Stolica.

Jak wziąć udział? To proste! W dniach 20-27 czerwca br. należy zamieścić swoją propozycję nazwy wraz z krótkim uzasadnieniem w komentarzu pod jednym z postów konkursowych na Facebooku lub Instagramie portalu Nowa Warszawa (link), ewentualnie opublikować ją na tablicy organizatora. Spośród wszystkich zgłoszeń, jury konkursu wyłoni dwie nazwy, które trafią pod ostateczne głosowanie internautów – w formie ankiety na Instagramie Nowej Warszawy. Wyniki poznamy 2 lipca.

Wyłoniona w konkursie nazwa zostanie zgłoszona do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Władze miasta zadecydują o jej dalszych losach. Zwycięzca otrzyma Polar Smartwatch M600. Nagrodą pocieszenia dla drugiej finałowej propozycji jest głośnik JBL.

Regulamin konkursu dostępny jest na portalu www.nowawarszawa.pl. Patronat nad konkursem objął także miesięcznik Stolica.

Kilka słów o samym projekcie 

Jaśminowy Mokotów to osiedle, które będzie stanowić kompletny fragment nowoczesnego miasta. Oprócz budynków Skanska zbuduje od podstaw nową infrastrukturę podziemną oraz nadziemną. Dzięki temu przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi i technicznymi, takimi jak stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. W ramach I etapu, który został oficjalnie oddany do użytku na początku czerwca 2018 roku, spółka wybudowała 6 dwupiętrowych budynków i łącznie 108 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od kawalerek z aneksem kuchennym o powierzchni 40 mkw., do pięciopokojowych apartamentów mierzących 117 mkw.

Jaśminowy Mokotów jest pierwszą budową w Warszawie zasilaną wyłącznie energią wiatrową. Dzięki świadomemu ograniczeniu korzystania z energii elektrycznej (m.in. zastosowaniu oświetlenia LED), Skanska redukuje niekorzystny wpływ na środowisko już na etapie realizacji inwestycji. Wykorzystanie zielonej energii nie powoduje bowiem emisji szkodliwych gazów ani ciepła.

Jaśminowy Mokotów otrzymał już potwierdzenie spełnienia norm środowiskowych w systemie BREEAM o statusie Interim (etap projektowy). Powierzchnia biologicznie czynna stanowi tu 55-60% obszaru – to właśnie m.in. park z jeziorkiem, który czeka na swoją nazwę.

W kolejnych etapach inwestycji Skanska zrealizuje budynki wielorodzinne, wille miejskie, domki jednorodzinne i szeregowe.

Jaśminowy Mokotów
konkurs
park
skarpa
warszawa
zieleń

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz