Architektura i design

Wnętrzarskie trendy sezonu

Anna Strożek

|

15 kwietnia 2015

Postanowiliśmy przyjrzeć się najmodniejszym trendom wnętrzarskim 2015 roku. Nie ma tutaj większego zaskoczenia. Wciąż w dekoracji wnętrz stawiamy na minimalizm i brak przerostu formy nad treścią.

Może zmieniło się niewiele, ale pojawił się pewien wnętrzarski smaczek. Monotonność wnętrza w tym sezonie przełamywana jest jaskrawymi, krzykliwymi dekoracjami. Szał kolorów nadal jest połączony z minimalizmem. Poszewki na poduszki w kolorze fluo i kolorowy obraz na ścianie z kolorową ramą wystarczą, by wasze wnętrze nabrało charakteru. Równie dobrze będzie wyglądał jaskrawy dywan i kolorowa lampka. Sposobów jest wiele, wystarczy wybrać ten, który najbardziej odpowiada nam i wnętrzu naszego domu.

Gdyby szykowało Wam się malowanie, najmodniejszym kolorami sezonu okrzyknięte zostały… Miedziany Oranż i Guilford Green. Powodzeniem cieszą się również odcienie sepii, ochry, sieny i wypiekanej gliny. Również wszelkie odcienie pastelowe będą strzałem w dziesiątkę. . Samą ideą tegorocznego trendu jest łączenie wielu barw. Ich prawidłowe zmiksowanie nada wnętrzu głębi, siły i przestronności, a więcej o zestawianiu modnych kolorów możecie znaleźć w albumie ColourFutures. Wnętrze jedynie w kolorze miedzi lub zieleni może wydawać się zbyt przytłaczające – polecamy zestawić je z nieśmiertelnym białym.

Należy pamiętać, że nasz dom to miejsce, w którym powinniśmy czuć się najlepiej i żadne trendy nie powinny tego zmieniać. Jeśli z jaskrawymi motywami nie czujemy się dobrze – znajdźmy w tym wielkim, wnętrzarskim świecie coś dla siebie. Każdą zmianę wnętrza należy wcześniej przefiltrować przez własny gust.

mieszkania skanska
Skanska
wnętrze

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz