Architektura i design

Bulwary nad Wisłą, najlepsze miejsce w Warszawie

Anna Strożek

|

7 lipca 2016

Nowoczesne bulwary nadwiślańskie to propozycja dla amatorów sportu i rekreacji oraz osób spragnionych ciszy i spokoju. Warszawska promenada sprzyja wycieczkom rowerowym, wodnym podbojom, długim spacerom i spotkaniom.

Turyści mają tu do dyspozycji miejsca do joggingu, tarasy widokowe i leżaki, na których mogą podziwiać malownicze krajobrazy.

Bulwary nad Wisłą – tarasy widokowe

Położone na lewym brzegu Wisły bulwary to miejska propozycja spędzania czasu nad rzeką.   Warszawska promenada to malownicze miejsce do spacerów i relaksu – na liczącym kilometr długości bulwarze rozciąga się deptak i ścieżka rowerowa.

Tarasy widokowe

Widok złocistych plaż i szum Wisły zadziała odprężająco i relaksująco, a szpalery z kwiatów i strzyżonych grabów dostarczą estetycznych doznań i pozwolą obcować z piękną naturą. Warszawskie krajobrazy można podziwiać z tarasów widokowych, a wytchnieniem od słońca będzie odpoczynek pod zadaszoną pergolą, gdzie znajdzie się miejsce do siedzenia i leżaki.

Promenada

Promenada na nadwiślańskich bulwarach jest przystosowana dla rodziców z wózkami i osób niepełnosprawnych, a podziemne przejścia pod Wisłostradą zostały zaprojektowane z myślą o rowerzystach. Z nadwiślańskich bulwarów szybko można dostać się do Multimedialnego Parku Fontann. Kolorowe pokazy skomponowane w rytm muzyki zapewnią niezapomniane widowisko, które co weekend przyciąga nie tylko mieszkańców stolicy, ale i turystów.

Ukłon w stronę historii Warszawy

Jako pierwszy o warszawskich bulwarach mówił prezydent miasta Stefan Starzyński w 1935 roku. O tym historycznym wydarzeniu przypomina kamienna tablica, która jest wmurowana w ścianę pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a przejściem podziemnym pod Wisłostradą.

Nadwiślańskie bulwary –  więcej miejsca na odpoczynek i rekreację

Istniejące bulwary to tylko pierwszy etap inwestycji. Za niespełna rok zostanie otwarty kolejny odcinek bulwarów nad Wisłą.

W ramach przedsięwzięcia powstanie bezpieczny wodny plac zabaw dla dzieci i przestrzeń ze sceną, na której będą mogły odbywać się koncerty. Wydłużą się ścieżki spacerowe i rowerowe.

Nowy wygląd zyska też m.in. Park Żywej Rzeki przy Centrum Nauki Kopernik. Powstaną piaszczyste pola i ozdobne rabaty, a teren zostanie wzbogacony o urządzenia rekreacyjne i elementy małej architektury.

Rozbudową kolejnego fragmentu warszawskich bulwarów zajmuje się firma SKANSKA

warszawa

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz