Architektura i design

Co to jest certyfikat BREEAM?

Anna Strożek

|

30 maja 2016

Certyfikat BREEAM to polisa na przyszłość. Oznacza, że budynek sprzyja środowisku i jest korzystny dla nas oraz naszego portfela. Jakie warunki musi spełnić, aby otrzymać taki certyfikat? I jaki to wszystko ma wpływ na przyszłych użytkowników? 

Na czym polega certyfikat BREEAM?

Certyfikat BREEAM świadczy o wysokiej jakości budownictwa i procesu budowlanego.

Do oceny budynku brane są pod uwagę m.in.:

  • oszczędność jego użytkowania
  • gospodarowanie odpadami
  • lokalizacja w pobliżu terenów zielonych
  • funkcjonalne rozwiązania.

Wszystko to ma na celu troskę o środowisko oraz zdrowie i komfort użytkowników.

SKANSKA jest jednym z deweloperów, który ceni sobie wysoką satysfakcję użytkowników i dba o ekosystem. Firma ubiega się o certyfikację BREEAM dla Osiedla Mickiewicza w Warszawie, wybudowanego według wysokich skandynawskich standardów.

Certyfikat BREEAM a korzyści dla mieszkańców

Dla nas, jako przyszłych mieszkańców oznacza to, że budynek będzie bezpieczny, ponieważ został wykonany z antyalergicznych materiałów. Otoczeniem budynku jest klimatyczna okolica, z której będziemy mieć łatwy dostęp do komunikacji publicznej.

Zielone tereny i przestrzeń pomiędzy budynkami będą sprzyjać spacerom i przejażdżkom rowerowym – już jedna godzina spędzona na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i śpiewu ptaków, może zwiększyć naszą koncentrację nawet o 20%. Budynki będą kameralne i starannie zaprojektowane.

Użytecznie i ECO

W pobliżu osiedla znajdziemy szkoły, przedszkola i place zabaw. Nasz komfort zwiększy też szereg funkcjonalnych rozwiązań, takich jak np. podziemny parking, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

W trosce o nasze oszczędności oraz komfort, będziemy mogli indywidualnie sterować:

  • oświetleniem,
  • chłodzeniem i ogrzewaniem – optymalna dla dobrego samopoczucia temperatura to 21-23ºC.

Przez duże, panoramiczne okna będziemy mogli podziwiać malownicze krajobrazy a dodatkowo zapewnią nam one optymalny dostęp światła naturalnego. 

To, gdzie mieszkamy wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Budynek spełniający wymogi certyfikatu BREEAM, zwiększy naszą satysfakcję życiową i będzie naturalną odpowiedzią na nasze potrzeby.

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz