Lagom w praktyce

Czym jest dla nas bezpieczny dom?

Anna Strożek

|

6 września 2021

To taki dom, do którego chce się wracać. Z drewnem naniesionym do kominka. Bez barier i zmartwień. Położony wśród zieleni. Taki, w którym, gdy zabraknie prądu będzie działał internet. To dom z dużymi oknami. Do którego nikt się nie włamie, a podczas powodzi nie zostanie zalany. Taki jest bezpieczny dom widziany oczami naszych pracowników… 

 Od ponad 20 lat budujemy w Polsce bezpieczne domy. Takie, które odpowiadają na potrzeby różnych ludzi, wykonujących różne zawody, pochodzących z różnych stron świata, będących w różnym wieku, rodzin, singli, domatorów czy miłośników rozmaitych aktywności. Jednak, żeby móc odpowiedzieć na potrzeby innych, najpierw musimy je usłyszeć. Dlatego zapytaliśmy naszych pracowników co dla nich oznacza “bezpieczny dom”?  

Bezpieczny dom to dom bez barier i zmartwień. Ciepły, z drewnem naniesionym do kominka. Dom, do którego domownicy po pracy i po szkole z chęcią wracają. Taki, w którym na czas robione są przeglądy wentylacji, komina lub pieca, a dla pełni szczęścia ubezpieczony na wszelki wypadek ????. To dom pełen miłości i szacunku.  – mówi Edyta z działu sprzedaży. Z kolei Janusz z działu akwizycji widzi bezpieczny dom tak: Bezpieczny dom to taki, który nie zostanie zalany w czasie powodzi i ulewnych deszczy. W którym, kiedy zabraknie prądu, działać będą internet i lodówka. 

 Bezpieczeństwo dla każdego oznacza coś innego, nie ma złotego środka i jednej odpowiedzi na to pytanie. Nasi pracownicy zajmują różne stanowiska, mają różny wiek i wynikające z niego doświadczenia – zarówno zawodowe, jak i osobiste, a także różne potrzeby. Dlatego oni i ich  spojrzenie są siłą naszego sukcesu. Dzięki nim udaje nam się budować coraz lepsze domy… Jedna z zapytanych osób powiedziała, że bezpieczny dom to taki, do którego chce się wracać. Koleżanka z działu marketingu – Asia – dodała: Bezpieczny dom, to taki, w którym mogę odpocząć po całym dniu. Dom zbudowany z dobrych materiałów, z odpowiednim naciskiem na grubość ścian – tak, aby kontakt z sąsiadami był tylko przyjemnością ????. Położony wśród zielni, z dużymi oknami, które wypełnią wnętrze światłem, koniecznie z pięknym widokiem na zieleń. A w środku bliskie sercu osoby i czworonógRóżnorodność i włączanie wszystkich pracowników do procesu projektowania i budowania domów, są wpisane w DNA naszej spółki. Każdy z nas posiada unikatowe kompetencje i umiejętności, każdy może pochwalić się odmiennymi życiowymi doświadczeniami, wyróżnia nas wiek czy płeć. To jest ogromny potencjał i ogromna wartość naszej firmy. Projektujemy i budujemy najbardziej osobistą, bezpieczną przestrzeń – a wykorzystanie i włączanie wielu perspektyw na każdym etapie inwestycji pomaga nam jeszcze lepiej rozumieć potrzeby osób poszukujących wymarzonych mieszkań i elastycznie na nie reagować.  

 Iza z działu sprzedaży mówi: Bezpieczny dom to taki, w którym nie narażamy siebie i bliskich na żaden wypadek. Dom, który jest dobrze zabezpieczony przed włamaniem a do pierwszego pietra założone są rolety antywłamaniowe. Dom, do którego mamy podgląd, nawet jak jesteśmy daleko do niego i możemy zdalnie sterować urządzeniami, które się w nim znajdują – np. je wyłączyć. A Artur odpowiedzialny za bussines development dodaje: 

Bezpieczny dom to taki, który pozwala mi spokojnie myśleć o codzienności i o tym co przed nami. Dom, w którym nie martwię się o jak najszybszy dostęp do lekarza, kiedy ktoś z domowników będzie potrzebował nagłej pomocy. Dom odpowiednio przygotowany na nagłe zagrożenia jak gwałtowne burze czy ulewy, czy też, last but not least, niedobory energii czy radykalny wzrost jej ceny. 

 Jesteśmy różni, ale stanowimy jeden zespół. Ta wielowymiarowość pozwala nam wykorzystywać potencjał drzemiący w każdym pracowniku. I znajdować optymalny kierunek działania.  Nasz dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju – Jarek wyjaśnia: Bezpieczny dom w moim rozumieniu to azyl, który łączy w sobie szereg elementów takich jak – poczucie komfortu, punkt startowy, ale i miejsce, do którego się wraca, przestrzeń, gdzie można się zresetować od codzienności, w gronie najbliższych. 

I choć te wypowiedzi mają położone akcenty w różnych miejscach, to są też kwestie, które się powtarzają i są ważne dla każdego – bliskie osoby dookoła, możliwość odpoczynku, świadomość, że wszystkie urządzenia działają… Dlatego, budując nasze osiedla i domy, wybieramy lokalizacje, w których możemy zaadaptować i tworzyć jak najwięcej terenów zielonych, a jednocześnie mają jak najlepszy dostęp do miejskich usług. Do budowy używamy bezpiecznych dla zdrowia, nietoksycznych materiałów, stosujemy rozwiązania pozwalające oszczędzać energię i wodę, projektujemy budynki tak, by jego mieszkańcy mogli się cieszyć światłem dziennym jak najdłużej w ciągu dnia Tworzymy budynki bez barier, a w mieszkaniach stosujemy technologie, które umożliwiają zarządzanie tym, co dzieje się w mieszkaniu, pod nieobecność jego właścicieli. Troszczymy się o bezpieczeństwo i komfort naszych lokatorów i przyszłość naszej planety.  

A czym jest bezpieczny dom dla Ciebie? 

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz