Architektura i design

Architektura w Warszawie

Anna Strożek

|

4 sierpnia 2016

Najciekawsze architektonicznie budynki w centrum Warszawy to kompromis pomiędzy tradycją, nowoczesnością i wysoką jakością wykonania. Obiekty zachwycają swoją unikalnością i funkcjonalnością, a dodatkowo budowane są z najwyższą troską o środowisko.

Złote Tarasy – nowoczesność i estetyka

Złote Tarasy to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Kompleks handlowo-rozrywkowo-biurowy mieści się między ulicą złotą a Dworcem Centralnym. Zabudowa zajmuje powierzchnię 3 hektarowej działki. Główny segment budynku stanowią cztery nadziemne kondygnacje, które połączone są ruchomymi schodami, windami i pochylniami. Unikatową częścią budynku jest tarasowy dziedziniec, który pokrywa pofalowany dach wykonany ze szkła. Złote Tarasy oferują szeroki wybór lokalnych i światowych marek. Na terenie centrum znajduje się także kino oraz kawiarnie i restauracje, które zachęcają zarówno do spotkań towarzyskich, jak i biznesowych.

Green Corner – kontakt z naturą i innowacyjność

Green Corner to budynek zlokalizowany przy ulicy Chłodnej. O jego unikalności decyduje ciekawa bryła i nowoczesny wygląd. Przeszklona fasada sprawia, że budynek wygląda nowocześnie i ponadczasowo. Ten 8-kondygnacyjny biurowiec to rozwiązanie nie tylko ciekawe architektonicznie, ale też sprzyjające środowisku. Green Corner został wybudowany zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Efektywny system wentylacji i sterujące oświetleniem czujniki ruchu oszczędzają energię, a nowoczesna armatura i wykorzystanie wody szarej (np. z pryszniców) pozwalają zmniejszyć zużycie cennej wody pitnej.

Atrium 2 – prostota i elegancja

Atrium 2 to biznesowe serce stolicy. Obiekt definiują hasła – smak, elegancja i prostota. Kameralny budynek znajduje się w centrum Warszawy, przy ul. Pereca. W unikatowej bryle budynku zachwyca jej innowacyjność i przestrzeń. Biurowiec ma 19 kondygnacji – 15 nadziemnych i 4 podziemne. Całość prezentuje się harmonijnie i profesjonalnie.

Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych – szlachetność i funkcjonalność

Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych (CITLiK) zlokalizowane jest przy Alei Krakowskiej. Obiekt pełni funkcje naukowo-technologiczne oraz biurowe. Jest ważnym miejscem nie tylko dla Mazowsza, ale i całego kraju. Budynki kompleksu ułożone są w kształcie litery H. Sprawia to, że centrum ma prosty i szlachetny wygląd, a dodatkowo jest ergonomiczne i komfortowe dla użytkowników.

Nowy Teatr – kompromis pomiędzy tradycją a nowoczesnością

Budynek Nowego Teatru w dzielnicy Mokotów zachwyca swoim klimatem i jakością wykonania. Siedzibą teatru jest zmodernizowane wnętrze Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania– obiektu wpisanego w 2008 roku do listy zabytków. W jej wnętrzu znajduje się scena, widownia, księgarnia, kawiarnia z oranżerią i przestrzeń przeznaczona na konferencje, wystawy i koncerty. Teatr przy ulicy Madalińskiego to doskonała propozycja dla miłośników kultury. 

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz