Architektura i design

Gdzie zamieszkać w Warszawie? Ranking dzielnic Warszawy

Anna Strożek

|

11 sierpnia 2016

Warszawa to jedno z miast, w którym inwestycje deweloperskie rozwijają się najprężniej. Dynamicznie powstające osiedla konkurują między sobą w udogodnieniach dla przyszłych mieszkańców i ilości terenów zielonych rozciągających się wokół zabudowań. Najpopularniejszym miejscem wśród kupujących mieszkania jest Mokotów – dzielnica obfitująca w obszary zieleni i obiekty kulturalne.

Mokotów – dzielnica dla każdego

Mokotów jest najpopularniejszą dzielnicą wśród osób zainteresowanych kupnem mieszkania w Warszawie. Chętnych przekonuje kameralny styl, bogata infrastruktura i dużo zieleni. Nowo otwarte osiedla cechuje nowoczesne wzornictwo, a kompleksy doskonale łączą w sobie funkcjonalność i wysoką jakość wykonania. Zapewnione są też tereny rekreacyjne i place zabaw. Tereny Mokotowa sprzyjają amatorom życia kulturalnego, smakoszom, entuzjastom spacerów i osobom aktywnym fizycznie.

Strefy dla aktywnych – parki, baseny, jeziora

Zadajesz sobie pytanie gdzie zamieszkać w Warszawie? Warszawski Mokotów to idealne miejsce dla miłośników aktywnego stylu życia. Na terenie dzielnicy znajduje się rezerwat Jeziorko Czerniakowskie – przyrodnicza przystań stolicy. W sezonie letnim akwen pełni funkcję kąpieliska, a poza sezonem brzegi jeziora dostępne są dla miłośników wędkarstwa.

Zielona strona Mokotowa to także park Morskie Oko z fontannami, stawami i placami zabaw. Park jest doskonałym miejscem na rodzinne spacery, ale też inspiracją dla amatorów historii. Wędrując alejkami, można odnaleźć tam przedwojenny klimat stolicy i podziwiać zabytkowe pałace.

W corocznym rankingu dzielnic Warszawy, Mokotów plasuje się zawsze na czele stawki.

Sentymantalna Warszawa = Sadyba

Do sentymentalnych spacerów skłania też szlak starych latarni gazowych na Sadybie. Podążając ulicami: Jodłową, Kąkolewską, Godebskiego, Goraszewską, Waszkowksiego, Zieloną, Orężną, Zelwerowicza i Truskawiecką, można zachwycać się cytrynowym światłem latarni i poznać ich historię, która umieszczona jest na tablicach informacyjnych zamontowanych wzdłuż szlaku.

Wspominając o zielonych terenach Mokotowa, nie sposób pominąć Pól Mokotowskich – park zachęca do jazdy na rolkach, rowerze, joggingu i nordic walkingu, a także do piknikowania. Jest też miejscem wielu imprez plenerowych. Do czynnego i efektywnego wypoczynku zachęcają również – Tor Łyżwiarski  „Stegny” i Wodny Park Warszawianka.

Miejsca dla amatorów kultury – teatry, kina, koncerty

Dzielnica skupia też wiele obiektów kulturalnych. Między innymi – w zabytkowych budynkach przy ul. Madalińskiego znajduje się Nowy Teatr. Na terenie hali, wpisanej do listy zabytków, zlokalizowana jest nie tylko scena i widownia, ale też kawiarnia z oranżerią, księgarnia i przestrzeń przeznaczona na konferencje, wystawy i koncerty.

Propozycją dla najmłodszych mieszkańców Mokotowa jest z kolei Teatr Lalek „Guliwer”, gdzie wystawiane są między innymi adaptacje powieści dla dzieci i sztuki lalkowe. Wśród atrakcji, jakie oferuje warszawiakom Mokotów, znajdzie się też coś dla fanów dobrej muzyki. Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła” to miejsce, które jest w stanie dostarczyć każdemu dużą dawkę zabawy w towarzystwie muzyków z całego świata.

Wachlarz możliwości dla fanów mody i dobrego jedzenia

Największa warszawska dzielnica sprzyja również fanom świata mody. Centra handlowe Galeria Mokotów, Sadyba Best Mall i Plac Unii City Shopping oferują bogaty wybór lokalnych i światowych marek, a liczne kawiarnie i knajpki umożliwiają odpoczynek w trakcie zakupów i są miejscem spotkań towarzyskich i biznesowych.

Mokotów słynie także z atrakcji kulinarnych. Izumi Sushi Biały Kamień to miejsce ulubione przez miłośników orientalnej kuchni azjatyckiej, a restauracja Stary Młyn słynie z tradycyjnej polskiej kuchni i domowej atmosfery. Mokotowskie lokale i miejsca spotkań są kompromisem pomiędzy tradycją regionu a nowoczesnymi rozwiązaniami.

Ranking dzielnic Warszawy nie kłamie

Chyba już wiesz gdzie zamieszkać w Warszawie? Mokotów i Śródmieście to najlepsze miejsce dla Ciebie.

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz