Lagom w praktyce

Majówka w mieście!

Anna Strożek

|

27 kwietnia 2017

Żeby się dobrze bawić całą rodziną w trakcie majówki, wcale nie trzeba opuszczać Warszawy. Zrobiliśmy dla Was przegląd wydarzeń różnego rodzaju, które odbędą się w długi weekend w stolicy. Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się całą rodziną. 

Zostając w mieście nie musicie się nudzić. Wręcz przeciwnie. Lepiej dobrze zorganizujcie swój kalendarz, gdyż w trakcie długiego, majowego weekendu dzieje się w Warszawie naprawdę wiele. Wystarczy się rozejrzeć i ruszyć w miasto!

Ruszają fontanny 

Zacznijmy od wydarzenia, które już od lat przyciąga setki tysięcy warszawiaków i turystów. Oto 1 maja rozpocznie się kolejny, już szósty sezon Multimedialnego Parku Fontann. Do pierwszego pokazu dojdzie w poniedziałek o 21:00. Jeśli jednak nie zdążycie na premierę – nie przejmujcie się! Kolorowe fontanny, premierowym pokazem będą podbijały serca mieszkańców stolicy przez trzy dni – do 3 maja. Oczywiście codziennie o tej samej porze.

Coś dla fanów Gwiezdnych Wojen

„Star Wars” to seria, która łączy całe pokolenia. Dlatego warto zabrać 1 maja męża, żonę i dzieci do Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, gdzie w godzinach 13:00 – 19:00 odbędzie się Star Wars Day. Do dyspozycji gości będą różnego rodzaju sektory tematyczne, a każdy z nich powiązany będzie z różnymi sceneriami ze świata „Gwiezdnych Wojen”. Na miejscu nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci (Szkolenie Padawnów, czyli multimedialne show z nauką władania mieczem świetlnym), jak i dla dorosłych (sektor wystawowy z gadżetami z odległej galaktyki). Jeśli jesteście fanami twórczości George’a Lucasa, nie może Was tam zabraknąć!

Lubisz biegać?

Jak co roku, 3 maja, odbędzie się w Warszawie Bieg Konstytucji 3 Maja. Tym razem, oprócz biegu głównego, skierowanego do dorosłych uczestników, o 10:30 w trasę wyruszą również dzieci, w ramach Biegu z Maskotką. Najmłodsi uczestnicy będą musieli poradzić sobie z trasą o długości 700 metrów. Z kolei starsi uczestnicy przebiegną 5 kilometrów, a cała trasa przebiegać będzie wokół miejsc związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – człowieka, który zainspirował pracę nad Konstytucją.

Po wysiłku należy dobrze zjeść

Okazję ku temu daje Żarcie Na Kółkach, które szykuje zlot dla smakoszy ulicznego jedzenia. W dniach od 1-3 maja, około 25 food trucków zamelduje się na… Lotnisku Warszawa Modlin. Co ciekawe, wszystko to będzie połączone z Dniami Otwartymi Lotniska. Możecie się więc nie tylko najeść, ale również zobaczyć, jak wygląda praca na terminalu lotniczym. Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla dzieci – będzie można zwiedzić wnętrze wozu strażackiego, spotkać sokolnika, a nawet podpytać strażników granicznych, w jaki sposób wykrywają materiały wybuchowe. Jeśli jeszcze się zastanawiacie, czy warto się tam pojawić, to może Was przekonają food trucki, które się tam pojawią. A będą to między innymi: Burger Slow Food, Carnitas Food Truck, ĆwierćPizza, Fabryka Frytek, JAKIE TACO czy Tradycyjne Kołacze Węgierskie.

Jak więc możecie zobaczyć, długi weekend majowy może być ciekawy również w mieście. Wystarczy, że dobrze go zaplanujecie, a atrakcji na pewno nie zabraknie. Bo to, co wymieniliśmy wyżej, to zaledwie zalążek tego, co będzie się działo w tym czasie w Warszawie.

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz