Napisz swoją przyszłość

Wspólne sadzenie pestek awokado, dyni, mango i jabłek, z których w przeciągu kilku dni powstanie ogród z egzotyczną roślinnością i zdrowym jedzeniem. Przydrożne skrzynie do łapania promieni słonecznych, zasilające w energię pobliskie domy. Samochody przetwarzające spaliny w jod… Bajka? W tej rzeczywistości – owszem, ale kto wie, jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości.

Rozpoczynamy I polską edycję kampanii społeczno-edukacyjnej „Bambini Litera – dzieci piszą”. Kierujemy ją do dzieci w wieku do 12 lat z nieograniczonymi pokładami wyobraźni, lubiącymi pisać opowiadania, bajki, a nawet wiersze. Im barwniejszą i zaskakującą historię napiszą najmłodsi, tym będą mieć większą szansę na wygraną.

Eko bajki

W I edycji mali pisarze zmierzą się z tematyką rozwiązań ekologicznych, czyli zdrowych i zielonych pomysłów na życie mieszkańców przyszłego świata, roślin i zwierząt. Wariantów na scenariusz takiego opowiadania istnieje nieskończona ilość. Zadanie polega na napisaniu opowieści, wiersza lub stworzenia komiksu o tym jak podczas codziennych czynności można dbać o środowisko naturalne oraz jak wyobrażamy sobie ekologiczny świat, miasto czy dom w przyszłości. Dzieci ogranicza jedynie wyobraźnia i… liczba znaków (opowiadanie może liczyć maksymalnie 1800 znaków ze spacjami). 

W kwestiach technicznych – korekty błędów gramatycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych i wszystkich aspektów, dzięki którym praca zostanie zakwalifikowana do konkursu – zachęcamy członków rodzin lub nauczycieli. 

Książka „Bambini litera – dzieci piszą”

Z nadesłanych prac jury wybierze najciekawsze prace, po 4 z każdej grupy wiekowej, które zostaną opublikowane w formie książki. Najlepsze historie wyselekcjonuje doświadczone jury, składające się z osób zajmujących na co dzień zagadnieniami tematyki dziecięcej, ekologicznej, wdrażania innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

Papierowa publikacja to marzenie większości pisarzy na całym świecie. Nie mamy wątpliwości, że będzie ona równie ważną i wyjątkową nagrodą dla początkujących małych literatów. Taka nagroda to pamiątka na całe życie oraz zachęta do dalszego rozwoju umiejętności twórczych.

Patroni

       

Wyślij nam swoją opowieść wraz z formularzem rejestracyjnym

Pocztą elektroniczną e-mail lub tradycyjną:

Konkurs „Bambini Litera - dzieci piszą”

Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o.

al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

Dla mediów

2017-11-20 Kto czyta, ten potem pisze książki
2017-11-13 Zostań super bohaterem planety Ziemia
2017-11-08 Facebook: Bambini Litera - dzieci piszą
2017-11-06 Zostanę pisarzem!

 

#bambinilitera #dziecipiszą #ekobajki #homesbyskanska #byskanska #konkursliteracki