Lagom w praktyce

Lato w mieście Żoliborz

Anna Strożek

|

9 sierpnia 2015

Wakacje to czas urlopów i wypoczynku. Niestety – nie dla wszystkich. Co zrobić, gdy nie możemy pozwolić sobie na wyjazd, a lato juz się kończy? W mieście także można się zrelaksować. Tym razem odpocznijmy na warszawskim Żoliborzu.

Żoliborz to, dla niektórych, miasto w mieście. Co sprawia, że mieszkańcy tak upodobali sobie tę, najmniejszą pod względem powierzchni, dzielnicę Warszawy? Podobno panuje tutaj zupełnie inny klimat, niż w innych częściach Warszawy. Do tego stopnia, że niektórzy mieszkańcy nie utożsamiają się ze Stolicą. Twierdzą, że mieszkają na Żoliborzu, nie w Warszawie. Jak możemy spędzić lato w tej zielonej dzielnicy?

Targ Śniadaniowy Żoliborz

Targ Śniadaniowy to inicjatywa całoroczna, jednak w ciepłe, letnie poranki najłatwiej poczuć klimat tego wydarzenia. Targ na Żoliborzu odbywa się w soboty od 9 do 16 przy Alei Wojska Polskiego. Podczas Targu można spróbować smakołyków od lokalnych dostawców i kucharzy, kupić produkty ekologiczne i tradycyjne, wziąć udział w najróżniejszych warsztatach. Spędzimy miło czas z przyjaciółmi i poznamy nowych znajomych. Smacznie, na świeżym powietrzu i zdrowo. Czcego chcieć więcej?

Plaża Żoliborz

To tutaj wielu mieszkańców Żoliborza wybiera się zażyć słonecznych kąpieli. Żoliborska plaża nad Wisłą jest mniej oblegana niż jej prawobrzeżny odpowiednik – Plaża pod Mostem Poniatowskiego. Nie ma tutaj takiego tłoku, dzięki czemu łatwiej jest wypocząć. Wypożyczymy tutaj kajaki, potańczymy Zumbę, potrenujemy boks lub zrelaksujemy się po ciężkim tygodniu.

Zielony Żoliborz

Powierzchnia Żoliborza to w dużej części tereny zielone. Żoliborskie parki zapewniają cień w upalne dni, są idealnym miejscem do spacerów z rodziną i dostarczają rozrywki. W Parku Kaskada zobaczymy naturalny wodospad, a na Kępie Potockiej obejrzymy film w plenerowym kinie. W Parku Żeromskiego natomiast można wziąć udział w bezpłatnych zajęciach jogi w każdy czwartek do końca wakacji. Z Żoliborza, szczególnie z Osiedla Mickiewicza, blisko jest także do uroczego lasku Bielańskiego lub Stawów Kellera.

lato w mieście
miasto
Skanska
warszawa
zrównoważony rozwój

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz