Lagom w praktyce

Skandynawostki: Letni lifestyle

Anna Strożek

|

30 czerwca 2015

Co robią Skandynawowie, gdy nadejdzie lato? Wyciskają z niego najwięcej, jak to tylko możliwe. Trudno zastać ich wtedy w domu. Dlaczego?

Lato to chyba ulubiona pora roku wszystkich Skandynawów. Dzień staje się zdecydowanie dłuższy, temperatury rosną, a słońce daje szansę naładowania akumulatorów witaminą D. To bardzo ważne, gdyż długotrwały brak słońca jest częstą przyczyną złego samopoczucia.

To dlatego, gdy nadchodzi lato, mieszkańcy Skandynawii spędzają mnóstwo czasu poza domem. Większość posiłków jedzą na mieście, spotykają się na lunche i kawę z przyjaciółmi. Warunek jest jeden – wszystko musi odbywać się na świeżym powietrzu. Jeszcze częściej niż zwykle jeżdżą na rowerach, organizują pikniki i wyprawiają się na wycieczki poza miasto. W trakcie lata skandynawskie parki staja się ośrodkami kultury i to tam dzieją się najważniejsze imprezy i wydarzenia kulturalno-towarzyskie.

Skandynawski, wakacyjny lifestyle szczególnie odzwierciedla podejście do życia panujące wśród mieszkańców Północy. Bliskość natury i świadomość Skandynawów jest jeszcze bardziej widoczna. Gdy się o tym pomyśli, aż trudno usiedzieć w miejscu. Proponujemy rower i wycieczkę do Lasku Bielańskiego lub Stawy Kellera. Koc i piknik obowiązkowe!

mieszkania skanska
Skandynawia
skandynawostki
Skanska
zrównoważony rozwój

|

Mogą Ci się spodobać

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz