Lagom w praktyce

Sylwester w mieście.

Anna Strożek

|

29 grudnia 2016

Sylwester w mieście. Najciekawsze miejsca w Warszawie, w których możesz przywitać Nowy Rok

Pożegnanie starego roku z Warszawą w tle może być niezapomnianym przeżyciem. Oprócz tradycyjnych lokalizacji typu restauracja, bar lub sala bankietowa można spędzić te magiczne chwile w oryginalny i niedrogi sposób.

Sylwester w plenerze – ognisko nad Wisłą

Osoby lubiące aktywny wypoczynek z pewnością zainteresuje możliwość spędzenia sylwestrowej nocy na nadwiślańskich plażach. Długie spacery, tańce, ogromne ognisko i grzane wino, to tylko niektóre z oferowanych w tych miejscach atrakcji. 

Nadwiślańska promenada to najlepszy sposób, by na piechotę dotrzeć do Multimedialnego Parku Fontann, w którym Nowy Rok witany jest w atmosferze świetlno-muzyczno-wodnego pokazu. Brzeg Wisły to nie tylko możliwość obcowania z naturą, ale również najlepsze miejsce do oglądania fajerwerków rozświetlających niebo z różnych punktów miasta.

Jeżeli nie chcemy uczestniczyć w zorganizowanej imprezie, możemy zabrać ze sobą koc, piknikowy kosz, ciepłe kurtki i spędzić ten czas w kameralnym gronie na nadwiślańskich schodkach np. niedaleko Mostu Poniatowskiego.

Darmowa zabawa sylwestrowa – imprezy miejskie

Błonia Stadionu Narodowego, Rynek Starego Miasta, plac Defilad pod Pałacem Kultury, plac Hallera na Pradze Północ – to tylko niektóre miejsca w Warszawie, które w Sylwestrową noc będą tętniły życiem.

Miłośnicy masowych imprez wspaniale będą czuć się w rozbawionym tłumie. Tego typu Sylwester to możliwość zobaczenia i usłyszenia na żywo gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Nowoczesne dekoracje, pokazy świetlne i multimedialne, konkursy oraz finałowe fajerwerki to atrakcje, które z pewnością przyciągną do centrum stolicy nie tylko warszawiaków.

Nocny maraton filmowy lub spektakl sylwestrowy w teatrze

Prawdziwy kinoman, który nastawia się na spokojne oglądanie filmów w czasie sylwestrowej nocy, może być nieco zawiedziony. Tego typu imprezy szybko stają się bardzo wesołe i pełne gwaru. Grono rozbawionych ludzi, szczególnie podczas seansu, nie każdemu przypadnie do gustu. Tego typu pomysł na Sylwestra to bardzo dobra okazja do spędzenia czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach. Niektóre kina pozwalają na przyniesienie własnych przekąsek, inne – doliczając do biletu odpowiednią sumę – same organizują chociażby lampkę szampana o północy i zimny bar.

Zdarza się też, że poza seansami serwowane są posiłki, a nawet organizowane tematyczne gry i konkursy.

Spektakl sylwestrowy w teatrze lub koncert w filharmonii

Lampka szampana wypita o północy w towarzystwie ulubionych aktorów lub muzyków to gratka dla miłośników spektakli teatralnych i koncertów. Sylwestrową noc tego typu oferuje Filharmonia Narodowa i większość stołecznych teatrów. Zależnie od sumy, jaką trzeba dopłacić do standardowego biletu, na ten wieczór przewidziane są przekąski, a nawet małe upominki dla każdego gościa. 

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz