Lagom w praktyce

Wiosna!

Anna Strożek

|

25 marca 2017

Stolica oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji idealnych na powitanie wiosny w mieście. Wśród nich znalazły się, m.in.: koncerty, spektakle, rowerowe przejażdżki oraz warszawskie imprezy biegowe. Wiosenna wymiana garderoby, owocowo-warzywne zakupy na straganach i targach lub śniadania na świeżym powietrzu to też dobry pomysł, by korzystać z coraz wyższych temperatur na zewnątrz. Witanie wiosny w mieście można celebrować, gdy tylko zrobi się ciepło. Warszawska Noc Muzeów, Koncerty Chopinowskie w Łazienkach, nightskating czy szaleństwo na placu zabaw dla dorosłych to tylko niektóre z możliwości spędzenia pierwszych wiosennych dni w Warszawie 

Aktywna wiosna – nightskating, maratony i rowery

Tegoroczny przejazd nightskatingowy zaplanowany został na 22 kwietnia. Nie trzeba być mistrzem rolkowego szaleństwa, by wziąć udział w tym fantastycznym evencie. Wiosna to świetny czas, na doświadczenie Warszawy nocą z tej oryginalnej perspektywy.

Kto nie zdążył z treningami, do  półmaratonu warszawskiego, ma jeszcze jedną okazję na wiosenny długi bieg. 23 kwietnia 2017 roku odbędzie się Orlen Warsaw Marathon na dystansie 42,195 km, oraz o wiele lżejszy – na 10 km. Dzień wcześniej można wziąć udział w rodzinnym biegu charytatywnym.

Warszawskie Veturilo, czyli system rowerów miejskich, jest dostępny już od początku marca, cały czas uruchamiane są też nowe stacje. Piękna pogoda to doskonały powód, aby przejechać się na jednośladzie do pracy, na zakupy czy po prostu relaksującąprzejażdżkę.

Zabawa na świeżym powietrzu, miejskie spacery i targi jedzeniowe

Przeniesienie się do czasów dzieciństwa jest możliwe, dzięki pierwszemu w Polsce placowi zabaw dla dorosłych. Zjeżdżalnie, huśtawka wieloosobowa, duże krzesło z kółkami gimnastycznymi oraz zjazd strażacki to doskonała okazja do wiosennych zabaw na świeżym powietrzu. Można z nich korzystać bez obaw, że uszkodzi się akcesoria przeznaczone dla maluchów. To oryginalne miejsce przy ul. Rakuszanki czynne jest całą dobę. Warto jednak pamiętać, że od godziny 22.00 do 6.00 obowiązuje tam cisza nocna. 

Warszawa oferuje wiele pięknych lokalizacji idealnych na długie wiosenne spacery. Bulwary nad Wisłą to jedne z najchętniej odwiedzanych (wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni) miejsc. Wizyta w zoo to równie dobry pomysł na spędzenie weekendu na świeżym powietrzu, ponieważ wiosną coraz więcej zwierząt wypuszczanych jest na wybiegi. 

Miłośnicy targów jedzeniowych pod gołym niebem szczególnie ucieszą się z nadejścia wiosny. Oprócz tego, że można tam smacznie zjeść, to istnieje również możliwość zakupu produktów spożywczych najwyższej jakości. Śniadanie na trawie to z pewnością jedna z lepszych propozycji na inaugurację sezonu wiosennego w stolicy. Fani food trucków i nocnych przekąsek powinni udać się na Nocny Market na nieczynnych peronach dworca Warszawa Główna. Od zeszłego roku co weekend odbywają się tu kolacje przy świetle księżyca, bogate w repertuar smaków z różnych zakątków świata. 

Propozycji witania wiosny w Warszawie jest mnóstwo, dlatego każdy z pewnością wybierze coś idealnego dla siebie.

|

Mogą Ci się spodobać

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz