Osiedle Mickiewicza - aktywizujące osiedle w Warszawie

Osiedle Mickiewicza

Warszawa, Bielany/Żoliborz, ul. Rudzka 5 i 9

Liczba pokoi

Powierzchnia

m2
m2
26 m2 130 m2

Cena za m2

13 197 zł 32 456 zł

Cena

454 920 zł 3 340 440 zł

Piętro

Cechy dodatkowe

Etapy inwestycji

Osiedle Mickiewicza

To osiedle bardzo szybko zyskało uznanie mieszkańców i zdobyło wiele nagród. Jego jasną i nowoczesną, ale też prostą i solidną architekturę wkomponowaliśmy w zastany starodrzew. Układy okien, loggii i balkonów oraz przełamania w elewacji uzyskane dzięki skromnym detalom architektonicznym, tworzą interesujące kompozycje plastyczne. Swobodne ustawienie budynków stworzyło nieregularne ramy przenikających się dziedzińców, wyjątkowych dzięki połaciom zieleni oraz pagórkowatemu ukształtowaniu terenu. Kameralne, w pełni doświetlone światłem dziennym budynki są tak skonstruowane, by były komfortowe, a jednocześnie w naturalny sposób dostępne. Jest tu też nietypowa propozycja: nawiązując do idei dawnych świetlic, pamiętaliśmy o stworzeniu strefy wspólnych spotkań i udostępnieniu klubu mieszkańca. Jest to bowiem projekt skupiony na człowieku, o rozwiązaniach z ukłonem dla skandynawskiego stylu życia i spokojnego charakteru okolicy.

Nasz adres znajduje się na styku Żoliborza i Bielan, w zielonej, lubianej części Warszawy. Osiedle składa się z ośmiu gotowych już budynków, oddanych do użytkowania w czterech etapach. W zasięgu kilkuminutowego spaceru jest park Stawy Kellera i rezerwat przyrody Las Bielański, a przechadzka nad nadwiślańską Kępę Potocką zabiera kwadrans. Są to naturalne, biologicznie czynne tereny przystosowane do rekreacji i uprawiania sportów, również zimowych. Amatorów pływania i kortów zaprasza oddalony o 1,3 km OSiR Żoliborz, centrum stolicy zaś, wraz z całą swoją ofertą, dostępne jest przy pomocy komunikacji miejskiej w ciągu kilkunastu minut.

 

Szczegóły inwestycji
Osiedle Mickiewicza, Warszawa, ul. Rudzka 5 i 9
Powierzchnia mieszkań 27,74 - 116,83 m²
Liczba pokoi 1-4
Ilość pięter 6
Osiedle Mickiewicza - pomysłowe osiedle od dewelopera w Warszawie

W tak doskonałej lokalizacji mogliśmy w pełni zaprezentować ekologiczne oblicze marki Skanska. Domy osiedla otaczają starannie zaprojektowane zieleńce z blisko setką gatunków roślin charakterystycznych dla tutejszego ekosystemu. Założyliśmy też osiedlowy park o powierzchni 3,5 tys. m2. W nim ławki, bezpieczny, drewniany plac zabaw i  ścieżka przyrodnicza z informacjami zdradzającymi tajemnice lokalnej przyrody. Dzięki rozwiązaniom pozwalającym mieszkańcom żyć zdrowo i energooszczędnie, prowadzeniu budowy z poszanowaniem środowiska oraz zastosowaniu naturalnych i zdrowych materiałów wykończeniowych, Osiedle Mickiewicza może się chwalić ekologicznym certyfikatem BREEAM. Jesteśmy dumni, że nasze osiedle, jako pierwsze w Polsce zdobyło ten dowód uznania.

Nasze nagrody:

 • Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy 2020 dla najlepszego osiedla mieszkaniowego
 • Zielony Orzeł dziennika „Rzeczpospolita” za działania proekologiczne
 • Nagroda Państwowej Inspekcji Pracy “Buduj bezpiecznie”
 • wyróżnienie w konkursie “Lider Dostępności 2020” organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich
Plan Osiedla Mickiewicza w Warszawie

Najważniejsze punkty

 • Park Stawy Kellera

  270 m

 • Las Bielański - rezerwat

  450 m

 • Park Kępa Potocka

  500 m

 • Plac Wilsona

  2 km

Osiedle Mickiewicza usytuowane jest w cichej i spokojnej okolicy na styku Żoliborza i Starych Bielan, w bezpośrednim sąsiedztwie Stawów Kellera, parków Kępa Potocka i Harcerskiej Poczty Polowej. Serca kameralnych dzielnic i ich atrakcje znajdują się w zasięgu kilkuminutowego spaceru. To m.in. pl. Wilsona, kino Wisła, teatr Komedia, sieć dobrze wyposażonych bibliotek i lubiane place zabaw.

  Uzupełnij formularz, by otrzymać więcej informacji. Chętnie odpowiemy na pytania i zapraszamy do kontaktu!
  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informujemy, że wszystkie nasze inwestycje są realizowane zgodnie z harmonogramem. Biura sprzedaży w pełni funkcjonują przy zachowaniu wszelkich wymaganych środków bezpieczeństwa. Zachęcamy do wcześniejszego umówienia się na spotkanie w naszych biurach.

  Biuro sprzedaży

  Osiedle Mickiewicza

  biurowiec SPARK, al. "Solidarności" 173, Warszawa

  pon. - pt. 12.00 - 17.00