Lagom w praktyce

9 kawiarni na Mokotowie, które warto odwiedzić w jesienne dni

Anna Strożek

|

29 listopada 2016

Kiedy nadchodzą pierwsze chłody, nic nie sprawia takiej przyjemności, jak pyszna kawa sączona w przytulnym miejscu. Jesień obserwowana z okna kawiarni od razu staje się piękniejsza. Zapraszamy na nasz szybki przegląd najciekawszych kawiarni na Mokotowie.

Moko-tuff na szybkie śniadanie w drodze do pracy

Kawiarnia Moko-tuff to miejsce o prostym, minimalistycznym wystroju. Można tu wypić pyszną kawę i zjeść coś zarówno na słono, jak i na słodko. My polecamy przede wszystkim śniadania – w tygodniu lokal działa już od godziny 7:30.

Tam i z Powrotem – miejsce dla podróżników

Tam i z Powrotem to klubokawiarnia podróżnicza. Organizowane są tu liczne wydarzenia związane ze zwiedzaniem świata. Lokal przyciąga egzotycznym wystrojem, aromatyczną kawą z warszawskiej palarni, regionalnym piwem i winem z małych winnic.

Bułkę przez Bibułkę, czyli nie tylko kanapki

Bułkę przez Bibułkę to miejsce, gdzie wbrew nazwie zjesz nie tylko kanapki. Lokal ma również bogatą ofertę śniadaniową, oferuje sałatki,  zupy i desery. Specjalność zakładu – szybkie espresso przy barze.

NABO Cafe – Skandynawia w sercu Warszawy

Nabo w języku duńskim znaczy sąsiad i taka właśnie jest stołeczna NABO Cafe – kawiarnia umiejscowiona pomiędzy niskimi domkami jednorodzinnymi, w otoczeniu zieleni. Urzeka ascetycznym, północnoeuropejskim klimatem i skandynawskim menu.

Kij i Marchewka: coś do picia i poczytania

Kij i Marchewka to jednocześnie przytulna kawiarnia i księgarnia. Idealne miejsce dla osób, które szukają chwili relaksu i wytchnienia. Lokal mieści się w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Mokotowa – na terenie Królikarni.

Kawiarnia Relaks i jej plakaty

Kawiarnia Relaks słynie z fenomenalnej kawy – prawdopodobnie jednej z najlepszych w stolicy. Sekretem smaku są ziarna pochodzące z małych, lokalnych plantacji. Wnętrze Relaksu przywodzi na myśl modernizm lat 50. ubiegłego wieku. Na ścianach wisi pokaźna kolekcja plakatów wpisujących się w klimat epoki.

Służę Kawą – wiejski klimat w środku miasta

Służę Kawą to lokal mieszczący się w Służewskim Domu Kultury. Miejsce wyróżnia się nowoczesnym designem i bliskością zieleni. Napojami i przekąskami można podzielić się z… kozami, które licznie zamieszkują tereny Domu Kultury.

Cafe Mozaika – sentymentalna podróż w czasie

Okres świetności Mozaiki to lata 70. i 80. poprzedniego stulecia, kiedy był to najmodniejszy lokal w Warszawie. Dzisiaj główny urok tego miejsca to właśnie idealnie zachowany klimat retro i wystrój z epoki komunizmu. Jest to jedna z niewielu kawiarni, gdzie wciąż serwuje się śledzie, galaretę i kawę po turecku.

Ale Heca Cafe – kawiarnia dla całej rodziny

Ale Heca Cafe to miejsce dla małych i dużych. Kiedy dzieci są zupełnie pochłonięte zabawą z animatorkami lub harcują w małpim gaju, rodzice mogą w spokoju odetchnąć i w spokoju wypić aromatyczną kawę.

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz