Lagom w praktyce

Jaśminowy Mokotów opanował… Warszawę!

Anna Strożek

|

28 czerwca 2017

Początek czerwca w stolicy przebiegał w barwach koloru… eko! W przeciągu kilku dni odbyły się bowiem dwa ważne wydarzenia kulturalne, w trakcie których – wraz z Skanska Polska – stworzyliśmy dla was Ekostację Skanska.

W trakcie Dni Warszawy odbywających się na Polu Mokotowskim, oraz Co Jest Grane 24 Festival 2017, każdy mógł wziąć udział w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych przez Skanska Residential Development Poland.

Zielona edukacja dla dużych i małych

W trakcie obu imprez powstała Ekostacja Skanska – miejsce, w którym każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się między innymi jak zbudować budkę lęgową czy też jak sadzić i pielęgnować kwiaty. Dorośli mieli możliwość zapoznania się z ofertą mieszkań Skanska, a ich pociechy w tym czasie mogły pobawić się w małych majsterkowiczów oraz pomalować twarze w barwy o jakich tylko pomyślały.

Pod okiem doświadczonych opiekunów i prawdziwych pasjonatów przyrody dzieci dowiedziały się więcej o roślinach i sposobach dbania o nie, czy też możliwościach wspierania ptaków poprzez budowę budek lęgowych. Wszystko natomiast zostało okraszone intersującym komentarzem na temat otaczającej fauny i flory.

Całość poprowadził Damian Całka , przyrodnik animator.

Rodzice w tym czasie mogli również sprawdzić wszelkie pyszności czekające na nich w Strefie Smaku, również te wydawane z foodtrucków, czy oddać się zasłużonemu odpoczynkowi w Strefie Relaksu, choćby dzięki specjalnie przygotowanym leżakom.

Wszystkie budki, które zostały tego dnia zbudowane, wróciły wraz z konstruktorami do domów. Całość natomiast relacjonowaliśmy na naszym fanpage’u.

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz