Lagom w praktyce

Skandynawostki: Liseberg

Anna Strożek

|

4 lutego 2015

Tym razem mamy coś dla wielbicieli mocnych wrażeń. Jeśli prędkość, zawroty głowy i fantazyjne zakręty to coś, co lubicie najbardziej – powinniście odwiedzić Park Rozrywki Liseberg! Gwarantujemy niezapomniane wrażenia.

Liseberg jest najpopularniejszym wesołym miasteczkiem w Skandynawii i znajduje się w szwedzkim Gothenburgu. Park otworzono w 1923 roku, a każdego roku odwiedzają go miliony osób spragnionych mocnych wrażeń. Jedną z największych atrakcji jest kolejka górska Balder. Została uznana w 2003 i 2005 roku za najlepszy drewniany roller coaster na świecie. To nie wszystko, co Lieseberg ma nam do zaoferowania. Cały Park zajmuje ponad 1km2 powierzchni i znajduje się w nim ponad 40 różnych kolejek górskich, 2 sceny, ogród botaniczny i wiele innych atrakcji. Lieseberg, w 2005 roku wg magazynu Forbes, został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych parków rozrywki na świecie.

Kolejki do największych atrakcji ciągną się tu… godzinami. Zarządcy Parku postanowił znaleźć rozwiązanie tego problemu. Stworzyli grę na telefon, która nie tylko umili czas spędzony w długim „ogonku” kolejki. Co kwadrans, osoba z najlepszym wynikiem może ominąć tłum oczekujących. Brawo za innowacyjność!

Liseberg otwarte jest od kwietnia do grudnia (w okresie świątecznym). Zanim jednak zdecydujesz się na wyjazd i wyczekiwanie w długich kolejkach warto sprawdzić co Cię tam czeka! Przekonaj się czy dasz radę! SPRAWDŹ!

I jak, podołasz tej przejażdżce? 

rozrywka
skandynawostki
Skanska

|

Mogą Ci się spodobać

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz