Architektura i design

Design oplątany

Anna Strożek

|

23 kwietnia 2015

Charakteryzujesz się morderczą ręką do roślin i nawet kaktusy uciekają przed Tobą w popłochu? Jeśli mimo to, marzy Ci się roślina, która przetrwa Twój sposób życia i na dodatek zachwyci każdego wielbiciela natury i designu, przedstawiamy oplątwę!

Z tym kaktusem trochę przesadziliśmy, ale oplątwa jest naprawdę prosta w pielęgnowaniu. Zacznijmy od podstaw. Ta roślina nie potrzebuje ziemi, w naturze występuje jako epifit, czyli rośnie na innych roślinach. Nie jest jednak pasożytem. Jej korzenie utrzymują ją jedynie na korze drzewa. My, możemy umieścić ją standardowo – w glebie lub bardziej designersko – w szklanym pudełeczku, na innej roślinie, drewnie, w słoiku lub na deskach, które są elementem wystroju wnętrza. Możliwości jest wiele.

Tą niezwykłą roślinę najlepiej spryskiwać wodą z nawozem. Częstotliwość jest zależna głównie od pogody, ale raz w tygodniu powinno wystarczyć. Rośliny te występują raczej w ciepłym klimacie, dlatego temperatura dochodząca do 30 stopni nie spowoduje większej krzywdy, jednak najlepiej utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu w okolicach 20-22 stopni. Najlepiej sprawdzą się miejsca niewystawione na bezpośrednie i mocne promienie słońca, na przykład okna od zachodniej lub wschodniej strony domu.

Czy trudno w Polsce dostać oplątwę? W naszym kraju stosunkowo szybko zyskuje ona grono wielbicieli. Kwiaciarnia Kwiaty i Miut może zaopatrzyć Was w te roślinki, również drogą wysyłkową. Znajdziecie na ich stronie także wiele innych kwiatowych inspiracji. Może Ci wielbiciele kwiatów przekonają Was, że poszerzenie swojej wiedzy na temat roślin to dobry pomysł?

design
mieszkania skanska
natura
Skanska

|

Napisz komentarz

Odpowiedz na komentarz