Kontakt dla mediów

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie naszych inwestycji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem prasowym.

Aktualności


03.04.2020 Holm House na podium najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie w I kw. 2020

Nasze osiedle Holm House zajęło 3 miejsce w Rankingu Rynku Pierotnego na najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie w I kwartale 2020 roku! 

Więcej...

 

12.03.2020 Ważny komunikat ws. naszej organizacji pracy w związku z koronawirusem

Jako Grupa Skanska śledzimy rozwój epidemii koronawirusa na całym świecie (COVID-19). Każdy z naszych pracowników włącza się w działania prewencyjne mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii. Duże znaczenie mają tu zalecenia lokalnych władz, jak również globalnych instytucji, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia, których ściśle przestrzegamy. Bezpieczeństwo naszych pracowników, kontrahentów oraz klientów jest naszym najwyższym priorytetem, wynikającym z jednej z naszych wartości „Troszczymy się o życie”.  

  

Dlatego w związku z epidemią koronawirusa, w poczuciu „Troski o życie”, wprowadziliśmy zakaz międzynarodowych i międzymiastowych podróży służbowych w całej Grupie Skanska, który dotyczy wszystkich 35 000 pracowników. Jeśli takowe spotkania zostały zaplanowane, poprosiliśmy naszych pracowników o zorganizowanie ich za pośrednictwem narzędzi do spotkań online. Podjęliśmy decyzję o zlecaniu pracownikom wykonywania obowiązków zdalnie z domu. Oznacza to, że od dziś do odwołania wszystkie zaplanowane spotkania zostają odwołane lub zamienione na telekonferencje. 

 

Praca zdalna jest jednym ze sposobów, w jaki realizujemy nasze zadania i podlega wewnętrznym regulacjom spółki. Pragniemy Państwa zapewnić, że podjęte decyzje i wprowadzone działania nie zdezorganizują naszej pracy. 

 

Uważnie śledzimy rozwój sytuacji i komunikujemy się z naszymi zespołami koordynacyjnymi. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian będziemy Państwa o nich informować na bieżąco. 

 

Więcej nt. naszej organizacji pracy znajdą Państwo również na stronie globalnej Skanska...

 

Z poważaniem

Zespół spółki mieszkaniowej Skanska

 

 

 

9.03.2020 Jaśminowy Mokotów z wyróżnieniem za realizację w duchu zrównoważonego budownictwa

 

Podczas tegorocznego edycji konferencji Forum Ekspertów pt. "Nowoczesne budownictwo", odebraliśmy wyróżnienie dla naszego osiedla Jaśminowy Mokotów. To projekt, który realizujemy w duchu zrównoważonego budownictwa. Jurorzy docenili fakt, że budowa od samego początku jest w pełni zasilana energią wiatrową.

 

Więcej...

 

21.02.2020 Mieszkanie ma być wygodne, ekologiczne oraz energooszczędne

Rok 2020 to rok nowych wyzwań dla branży deweloperskiej. Oczekiwania klientów ulegają ciągłym zmianom i rozwojowi. Konsumenci przede wszystkim pragną wygody, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, które będą miały przełożenie na domowy budżet, a także mieszkania, które będzie odpowiadać na ich obecne, ale i przyszłe potrzeby. Jakie trendy mieszkaniowe zyskują na popularności?

Więcej...

24.01.2020 Skanska rozbudowuje Mokotów. Ruszyła realizacja Holm House 3

Niecałe dwa miesiące od uruchomienia sprzedaży trzeciego etapu osiedla Holm House, spółka mieszkaniowa Skanska rozpoczęła prace budowlane. Dwa budynki uzupełnią zabudowę między ulicami Domaniewską i Zdziechowskiego w Warszawie. W ofercie są 232 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Obecnie deweloper prowadzi roboty przy drążeniu ścian szczelinowych podziemia.

Więcej...

16.01.2020 Trzy osiedla od Skanska

Trzy projekty mieszkaniowe w trzech różnych dzielnicach Warszawy – spółka mieszkaniowa Skanska coraz mocniej zaznacza swoją obecność w stolicy. – W IV kw. 2019 roku oddaliśmy do użytku Osiedle Mickiewicza 2, Jaśminowy Mokotów 2 i Park Skandynawia 1 – w sumie 370 mieszkań usytuowanych w najbardziej pożądanych lokalizacjach w mieście – mówi Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy.

Więcej...

08.01.2020 Startuje ostatni etap Osiedla Mickiewicza

Spółka mieszkaniowa Skanska uruchamia sprzedaż Osiedla Mickiewicza 4. To już ostatni etap tej bestsellerowej inwestycji zlokalizowanej w Warszawie na styku Żoliborza i Bielan, w kameralnej, zielonej okolicy. Pełne zieleni części wspólne z zachowanym starodrzewiem, przyrodniczą ścieżką edukacyjną i parkiem o powierzchni 3,5 tys. mkw., świetna infrastruktura rowerowa czy też sprzyjająca integracji sąsiedzkiej strefa Öppen – to niewątpliwe wyróżniki tego osiedla. Do sprzedaży trafiły 132 mieszkania budowane zgodnie z wysokimi, prośrodowiskowymi standardami, wyposażone dodatkowo m.in. w okna z nawiewnikami antysmogowymi.

Więcej...

20.12.2019 Bezpieczni u siebie, czyli o wyobraźni, ograniczaniu ryzyka i odpowiednich zabezpieczeniach

Jedną z elementarnych potrzeb człowieka jest poczucie bezpieczeństwa. To, w jakim stopniu jest ona zaspokojona, determinuje nasz stan psychofizyczny i jakość życia oraz wpływa na wartościowanie otoczenia. Przybywa badań, które analizują zależności pomiędzy uwarunkowaniami przestrzennymi a bezpieczeństwem mieszkańców danej okolicy. Przybywa też rozwiązań, które pomagają zminimalizować działanie szkodliwych czynników na funkcjonowanie człowieka. Spółka mieszkaniowa Skanska podpowiada, na co warto zwrócić uwagę przyglądając się ofercie mieszkań od deweloperów, by po zakupie mieszkania, poczuć się naprawdę jak w domu.

Więcej...

16.12.2019 Deweloper kontra smog

Europejska Agencja Środowiska uznała zanieczyszczenia powietrza za „najpoważniejsze obecnie zagrożenie dla ludzkiego zdrowia”. W sezonie jesienno-zimowym temat „kopciuchów” i szkodliwych pyłów PM10 i PM2.5 powraca ze zdwojoną siłą. Jak z tym zagadnieniem radzą sobie deweloperzy? Czy włączanie rozwiązań antysmogowych do polskiego budownictwa mieszkaniowego stało się standardem?

Więcej...

29.11.2019 Spółka mieszkaniowa Skanska z nagrodą Eco Avangarda

Nagrody Inwestycja Roku i Eco Avangarda oraz debiut akcji „1 000 000 drzew od deweloperów” – to najkrótsza relacja z czwartego Wieczoru Dewelopera 2019 – wydarzenia podsumowującego ostatnie 12 miesięcy na polskim rynku mieszkaniowym. Ponad 200 osób z branży deweloperskiej spotkało się 28 listopada w gdańskim Starym Maneżu na zaproszenie obido i Fortum. Oprócz firm deweloperskich z całej Polski w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele firmy badawczej JLL oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który objął honorowym patronatem całe wydarzenie. Naszą spółkę reprezentowali Patrycja Kozera-Knap oraz Artur Łeszczyński.

Więcej...

15.11.2019 Holm House zwycięzcą 4Buildings Awards 2019

Pierwszy etap naszego osiedla Holm House laureatem konkursu 4 Buildings Awards 2019 - plebiscytu, którego celem jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dyplom w kategorii „Projekty - Budynek mieszkalny/budynek wielorodzinny odebrali Artur Łeszczyński - manager ds. rozwoju biznesu w Skanska Residential Development Poland oraz Błażej Hermanowicz z pracowni HRA Architekci.

Więcej...

30.10.2019 Prywatna wyspa znów do kupienia. Skanska uruchamia sprzedaż osiedla Holm House 3

Spółka mieszkaniowa Skanska przygotowała kolejną ofertę dla wielbicieli warszawskiego Mokotowa. Na rynek trafiły właśnie 232 mieszkania z 3. etapu Holm House, osiedla inteligentnie wkomponowanego w stołeczny business hub, które spełnia oczekiwania różnych pokoleń. Mieszkańcy znajdą tu proekologiczne rozwiązania podnoszące codzienny komfort, np. w ramach zmian lokatorskich będą mogli skorzystać z oferty urządzeń zmniejszających zużycie energii cieplnej. Odpoczynek zapewni rozważnie zaprojektowana zieleń, w tym gatunki o zwiększonej efektywności filtracji powietrza, które pomagają w walce ze smogiem. W ramach tego etapu powstaną dwa budynki o zróżnicowanych bryłach – 9 i 12 kondygnacji.

Więcej...

08.10.2019 Pracownicy Skanska ponownie łączą siły podczas wolontariatu

Nowe zielone boisko do siatkówki, wypielęgnowane krzewy, piękne rośliny, ekoogródek, odnowiona rowerownia, odmalowane ogrodzenia – tak teraz wygląda teren wokół Domu Dziecka nr 2 im. dr Janusza Korczaka przy ul. Jaktorowskiej 6 na warszawskiej Woli. Dzięki inicjatywie wolontariuszy ze spółki mieszkaniowej Skanska skwer wokół placówki zyskał nowe życie. Wrześniowemu spotkaniu towarzyszyły warsztaty „Kokedama” oraz tworzenie budek lęgowych dla ptaków i domków dla owadów.

Więcej...

19.09.2019 Zielone otoczenie i willowa zabudowa. Skanska startuje ze sprzedażą trzeciego etapu Jaśminowego Mokotowa

Oferta nieruchomości mieszkaniowych na Mokotowie właśnie powiększyła się o 94 apartamenty. Skanska wprowadziła do sprzedaży 3. etap swojej flagowej inwestycji – osiedla Jaśminowy Mokotów. Zróżnicowane powierzchnie, atrakcyjne układy mieszkań i duża dawka światła słonecznego we wnętrzach – tak prezentować się będzie kolejnych sześć willowych budynków wielorodzinnych, które powstaną w ramach tego projektu.

Więcej...