Kontakt dla mediów

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie naszych inwestycji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem prasowym.

Aktualności


24.01.2020 Skanska rozbudowuje Mokotów. Ruszyła realizacja Holm House 3

Niecałe dwa miesiące od uruchomienia sprzedaży trzeciego etapu osiedla Holm House, spółka mieszkaniowa Skanska rozpoczęła prace budowlane. Dwa budynki uzupełnią zabudowę między ulicami Domaniewską i Zdziechowskiego w Warszawie. W ofercie są 232 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Obecnie deweloper prowadzi roboty przy drążeniu ścian szczelinowych podziemia.

Więcej...

16.01.2020 Trzy osiedla od Skanska

Trzy projekty mieszkaniowe w trzech różnych dzielnicach Warszawy – spółka mieszkaniowa Skanska coraz mocniej zaznacza swoją obecność w stolicy. – W IV kw. 2019 roku oddaliśmy do użytku Osiedle Mickiewicza 2, Jaśminowy Mokotów 2 i Park Skandynawia 1 – w sumie 370 mieszkań usytuowanych w najbardziej pożądanych lokalizacjach w mieście – mówi Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy.

Więcej...

08.01.2020 Startuje ostatni etap Osiedla Mickiewicza

Spółka mieszkaniowa Skanska uruchamia sprzedaż Osiedla Mickiewicza 4. To już ostatni etap tej bestsellerowej inwestycji zlokalizowanej w Warszawie na styku Żoliborza i Bielan, w kameralnej, zielonej okolicy. Pełne zieleni części wspólne z zachowanym starodrzewiem, przyrodniczą ścieżką edukacyjną i parkiem o powierzchni 3,5 tys. mkw., świetna infrastruktura rowerowa czy też sprzyjająca integracji sąsiedzkiej strefa Öppen – to niewątpliwe wyróżniki tego osiedla. Do sprzedaży trafiły 132 mieszkania budowane zgodnie z wysokimi, prośrodowiskowymi standardami, wyposażone dodatkowo m.in. w okna z nawiewnikami antysmogowymi.

Więcej...

20.12.2019 Bezpieczni u siebie, czyli o wyobraźni, ograniczaniu ryzyka i odpowiednich zabezpieczeniach

Jedną z elementarnych potrzeb człowieka jest poczucie bezpieczeństwa. To, w jakim stopniu jest ona zaspokojona, determinuje nasz stan psychofizyczny i jakość życia oraz wpływa na wartościowanie otoczenia. Przybywa badań, które analizują zależności pomiędzy uwarunkowaniami przestrzennymi a bezpieczeństwem mieszkańców danej okolicy. Przybywa też rozwiązań, które pomagają zminimalizować działanie szkodliwych czynników na funkcjonowanie człowieka. Spółka mieszkaniowa Skanska podpowiada, na co warto zwrócić uwagę przyglądając się ofercie mieszkań od deweloperów, by po zakupie mieszkania, poczuć się naprawdę jak w domu.

Więcej...

16.12.2019 Deweloper kontra smog

Europejska Agencja Środowiska uznała zanieczyszczenia powietrza za „najpoważniejsze obecnie zagrożenie dla ludzkiego zdrowia”. W sezonie jesienno-zimowym temat „kopciuchów” i szkodliwych pyłów PM10 i PM2.5 powraca ze zdwojoną siłą. Jak z tym zagadnieniem radzą sobie deweloperzy? Czy włączanie rozwiązań antysmogowych do polskiego budownictwa mieszkaniowego stało się standardem?

Więcej...

29.11.2019 Spółka mieszkaniowa Skanska z nagrodą Eco Avangarda

Nagrody Inwestycja Roku i Eco Avangarda oraz debiut akcji „1 000 000 drzew od deweloperów” – to najkrótsza relacja z czwartego Wieczoru Dewelopera 2019 – wydarzenia podsumowującego ostatnie 12 miesięcy na polskim rynku mieszkaniowym. Ponad 200 osób z branży deweloperskiej spotkało się 28 listopada w gdańskim Starym Maneżu na zaproszenie obido i Fortum. Oprócz firm deweloperskich z całej Polski w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele firmy badawczej JLL oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który objął honorowym patronatem całe wydarzenie. Naszą spółkę reprezentowali Patrycja Kozera-Knap oraz Artur Łeszczyński.

Więcej...

15.11.2019 Holm House zwycięzcą 4Buildings Awards 2019

Pierwszy etap naszego osiedla Holm House laureatem konkursu 4 Buildings Awards 2019 - plebiscytu, którego celem jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dyplom w kategorii „Projekty - Budynek mieszkalny/budynek wielorodzinny odebrali Artur Łeszczyński - manager ds. rozwoju biznesu w Skanska Residential Development Poland oraz Błażej Hermanowicz z pracowni HRA Architekci.

Więcej...

30.10.2019 Prywatna wyspa znów do kupienia. Skanska uruchamia sprzedaż osiedla Holm House 3

Spółka mieszkaniowa Skanska przygotowała kolejną ofertę dla wielbicieli warszawskiego Mokotowa. Na rynek trafiły właśnie 232 mieszkania z 3. etapu Holm House, osiedla inteligentnie wkomponowanego w stołeczny business hub, które spełnia oczekiwania różnych pokoleń. Mieszkańcy znajdą tu proekologiczne rozwiązania podnoszące codzienny komfort, np. w ramach zmian lokatorskich będą mogli skorzystać z oferty urządzeń zmniejszających zużycie energii cieplnej. Odpoczynek zapewni rozważnie zaprojektowana zieleń, w tym gatunki o zwiększonej efektywności filtracji powietrza, które pomagają w walce ze smogiem. W ramach tego etapu powstaną dwa budynki o zróżnicowanych bryłach – 9 i 12 kondygnacji.

Więcej...

08.10.2019 Pracownicy Skanska ponownie łączą siły podczas wolontariatu

Nowe zielone boisko do siatkówki, wypielęgnowane krzewy, piękne rośliny, ekoogródek, odnowiona rowerownia, odmalowane ogrodzenia – tak teraz wygląda teren wokół Domu Dziecka nr 2 im. dr Janusza Korczaka przy ul. Jaktorowskiej 6 na warszawskiej Woli. Dzięki inicjatywie wolontariuszy ze spółki mieszkaniowej Skanska skwer wokół placówki zyskał nowe życie. Wrześniowemu spotkaniu towarzyszyły warsztaty „Kokedama” oraz tworzenie budek lęgowych dla ptaków i domków dla owadów.

Więcej...

19.09.2019 Zielone otoczenie i willowa zabudowa. Skanska startuje ze sprzedażą trzeciego etapu Jaśminowego Mokotowa

Oferta nieruchomości mieszkaniowych na Mokotowie właśnie powiększyła się o 94 apartamenty. Skanska wprowadziła do sprzedaży 3. etap swojej flagowej inwestycji – osiedla Jaśminowy Mokotów. Zróżnicowane powierzchnie, atrakcyjne układy mieszkań i duża dawka światła słonecznego we wnętrzach – tak prezentować się będzie kolejnych sześć willowych budynków wielorodzinnych, które powstaną w ramach tego projektu.

Więcej...