Kontakt dla mediów

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie naszych inwestycji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem prasowym.

Aktualności


29.11.2019 Spółka mieszkaniowa Skanska z nagrodą Eco Avangarda

Nagrody Inwestycja Roku i Eco Avangarda oraz debiut akcji „1 000 000 drzew od deweloperów” – to najkrótsza relacja z czwartego Wieczoru Dewelopera 2019 – wydarzenia podsumowującego ostatnie 12 miesięcy na polskim rynku mieszkaniowym. Ponad 200 osób z branży deweloperskiej spotkało się 28 listopada w gdańskim Starym Maneżu na zaproszenie obido i Fortum. Oprócz firm deweloperskich z całej Polski w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele firmy badawczej JLL oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który objął honorowym patronatem całe wydarzenie. Naszą spółkę reprezentowali Patrycja Kozera-Knap oraz Artur Łeszczyński.

Więcej...

15.11.2019 Holm House zwycięzcą 4Buildings Awards 2019

Pierwszy etap naszego osiedla Holm House laureatem konkursu 4 Buildings Awards 2019 - plebiscytu, którego celem jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dyplom w kategorii „Projekty - Budynek mieszkalny/budynek wielorodzinny odebrali Artur Łeszczyński - manager ds. rozwoju biznesu w Skanska Residential Development Poland oraz Błażej Hermanowicz z pracowni HRA Architekci.

Więcej...

30.10.2019 Prywatna wyspa znów do kupienia. Skanska uruchamia sprzedaż osiedla Holm House 3

Spółka mieszkaniowa Skanska przygotowała kolejną ofertę dla wielbicieli warszawskiego Mokotowa. Na rynek trafiły właśnie 232 mieszkania z 3. etapu Holm House, osiedla inteligentnie wkomponowanego w stołeczny business hub, które spełnia oczekiwania różnych pokoleń. Mieszkańcy znajdą tu proekologiczne rozwiązania podnoszące codzienny komfort, np. w ramach zmian lokatorskich będą mogli skorzystać z oferty urządzeń zmniejszających zużycie energii cieplnej. Odpoczynek zapewni rozważnie zaprojektowana zieleń, w tym gatunki o zwiększonej efektywności filtracji powietrza, które pomagają w walce ze smogiem. W ramach tego etapu powstaną dwa budynki o zróżnicowanych bryłach – 9 i 12 kondygnacji.

Więcej...

08.10.2019 Pracownicy Skanska ponownie łączą siły podczas wolontariatu

Nowe zielone boisko do siatkówki, wypielęgnowane krzewy, piękne rośliny, ekoogródek, odnowiona rowerownia, odmalowane ogrodzenia – tak teraz wygląda teren wokół Domu Dziecka nr 2 im. dr Janusza Korczaka przy ul. Jaktorowskiej 6 na warszawskiej Woli. Dzięki inicjatywie wolontariuszy ze spółki mieszkaniowej Skanska skwer wokół placówki zyskał nowe życie. Wrześniowemu spotkaniu towarzyszyły warsztaty „Kokedama” oraz tworzenie budek lęgowych dla ptaków i domków dla owadów.

Więcej...

19.09.2019 Zielone otoczenie i willowa zabudowa. Skanska startuje ze sprzedażą trzeciego etapu Jaśminowego Mokotowa

Oferta nieruchomości mieszkaniowych na Mokotowie właśnie powiększyła się o 94 apartamenty. Skanska wprowadziła do sprzedaży 3. etap swojej flagowej inwestycji – osiedla Jaśminowy Mokotów. Zróżnicowane powierzchnie, atrakcyjne układy mieszkań i duża dawka światła słonecznego we wnętrzach – tak prezentować się będzie kolejnych sześć willowych budynków wielorodzinnych, które powstaną w ramach tego projektu.

Więcej...

11.09.2019 Skanska wręcza klucze do mieszkań 2. etapu Osiedla Mickiewicza

Już niebawem na warszawskie Osiedle Mickiewicza wprowadzą się nowi sąsiedzi. Spółka mieszkaniowa Skanska oddała do użytku 107 apartamentów zrealizowanych w ramach 2. etapu inwestycji. Klucze do własnych mieszkań to jednak nie wszystko. Na mieszkańców czeka także strefa „Öppen”, czyli ogólnodostępna przestrzeń, sprzyjająca relaksowi i budowaniu międzypokoleniowych relacji. 

Więcej...

28.08.2019 Charakter i funkcjonalność kluczem do dobrego mieszkania

Na rynku mieszkaniowym wciąż obserwujemy wysoki poziom popytu. Właściciele nowych lokali urządzają je tak, aby odzwierciedlały ich charakter, były funkcjonalne, ale i wyraziste. Podstawą jest wybór mieszkania, które będzie umożliwiało ciekawą aranżację. Ulubiony przez Polaków skandynawski styl nabiera barw i jest jeszcze bliżej natury.

Więcej...

24.06.2019 Przychodzi klient do dewelopera

W I kw. 2019 roku warszawscy deweloperzy sprzedali 6 500 mieszkań [1]. Czy nowe nieruchomości częściej trafiały w ręce nabywców inwestycyjnych, a może stały się celem klientów prywatnych? Analizujemy główne typy nabywców lokali mieszkaniowych na osiedlach Skanska w Warszawie. Lokalni migranci, eko-świadomi, rodziny z dziećmi i inwestorzy – do której grupy się zaliczasz?

Więcej...

06.06.2019 Zawsze bez barier - spółka mieszkaniowa Skanska wprowadza na rynek nowy standard

Spółka mieszkaniowa Skanska ogłosiła, że od tej pory wszystkie nowe inwestycje będą spełniały wymogi Fundacji Integracja jeżeli chodzi o znoszenie barier architektonicznych i tworzenie przyjaznych przestrzeni dla wszystkich użytkowników bez względu na ich wiek i stan zdrowia. Certyfikat z końcem maja otrzymało także główne biuro sprzedaży mieszkań Skanska - Home Center. Wcześniej deweloper jako pierwszy na rynku uzyskał certyfikat „Obiekt bez barier” dla osiedla mieszkaniowego - oddanego do użytku pod koniec 2018 r. Holm House w Warszawie.

Więcej...

04.06.2019 Okno na świat, czyli nowe spojrzenie na doświetlenie mieszkań

Średnia powierzchnia użytkowa nieruchomości Polaków wynosi 75 mkw. To oznacza, że sytuacja mieszkaniowa się poprawia, a metraż przypadający na jedną osobę przekracza obecnie 30 mkw.* W związku z tym rośnie zadowolenie z miejsca zamieszkania – deklaruje go już 83% badanych. A w jaki sposób dbamy o komfort i odpowiednie doświetlenie naszych domów?

Więcej...

10.05.2019 Zielone mieszkania coraz dostępniejsze

Rynek mieszkaniowy w Polsce odnotował 133%* roczny przyrost certyfikowanych budynków. Taki wzrost wskazuje kierunek zmiany. Zdaniem ekspertów spółki mieszkaniowej Skanska za dekadę powinniśmy osiągnąć punkt rozwoju, w którym system BREEAM i jemu podobne będą jednymi z kluczowych czynników decydujących o wyborze osiedla.

Więcej...

03.04.2019 Warszawa w skandynawskim wydaniu - ruszyła przedsprzedaż II etapu Parku Skandynawia spółki mieszkaniowej Skanska

Osiedle na warszawskiej Pradze-Południe łączy najważniejsze cechy szwedzkiego stylu życia: ekologię, jakość, dobry design - i zapewnia środowisko dla tworzenia równowagi między pracą a życiem prywatnym. Do sprzedaży trafiło 210 funkcjonalnych mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i metrażach od 29 do 95 mkw.

Więcej...