Kontakt dla mediów

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie naszych inwestycji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem prasowym.

Aktualności


24.06.2019 Przychodzi klient do dewelopera

W I kw. 2019 roku warszawscy deweloperzy sprzedali 6 500 mieszkań [1]. Czy nowe nieruchomości częściej trafiały w ręce nabywców inwestycyjnych, a może stały się celem klientów prywatnych? Analizujemy główne typy nabywców lokali mieszkaniowych na osiedlach Skanska w Warszawie. Lokalni migranci, eko-świadomi, rodziny z dziećmi i inwestorzy – do której grupy się zaliczasz?

Więcej...

06.06.2019 Zawsze bez barier - spółka mieszkaniowa Skanska wprowadza na rynek nowy standard

Spółka mieszkaniowa Skanska ogłosiła, że od tej pory wszystkie nowe inwestycje będą spełniały wymogi Fundacji Integracja jeżeli chodzi o znoszenie barier architektonicznych i tworzenie przyjaznych przestrzeni dla wszystkich użytkowników bez względu na ich wiek i stan zdrowia. Certyfikat z końcem maja otrzymało także główne biuro sprzedaży mieszkań Skanska - Home Center. Wcześniej deweloper jako pierwszy na rynku uzyskał certyfikat „Obiekt bez barier” dla osiedla mieszkaniowego - oddanego do użytku pod koniec 2018 r. Holm House w Warszawie.

Więcej...

04.06.2019 Okno na świat, czyli nowe spojrzenie na doświetlenie mieszkań

Średnia powierzchnia użytkowa nieruchomości Polaków wynosi 75 mkw. To oznacza, że sytuacja mieszkaniowa się poprawia, a metraż przypadający na jedną osobę przekracza obecnie 30 mkw.* W związku z tym rośnie zadowolenie z miejsca zamieszkania – deklaruje go już 83% badanych. A w jaki sposób dbamy o komfort i odpowiednie doświetlenie naszych domów?

Więcej...

10.05.2019 Zielone mieszkania coraz dostępniejsze

Rynek mieszkaniowy w Polsce odnotował 133%* roczny przyrost certyfikowanych budynków. Taki wzrost wskazuje kierunek zmiany. Zdaniem ekspertów spółki mieszkaniowej Skanska za dekadę powinniśmy osiągnąć punkt rozwoju, w którym system BREEAM i jemu podobne będą jednymi z kluczowych czynników decydujących o wyborze osiedla.

Więcej...

03.04.2019 Warszawa w skandynawskim wydaniu - ruszyła przedsprzedaż II etapu Parku Skandynawia spółki mieszkaniowej Skanska

Osiedle na warszawskiej Pradze-Południe łączy najważniejsze cechy szwedzkiego stylu życia: ekologię, jakość, dobry design - i zapewnia środowisko dla tworzenia równowagi między pracą a życiem prywatnym. Do sprzedaży trafiło 210 funkcjonalnych mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i metrażach od 29 do 95 mkw.

Więcej...

21.03.2019 Warszawa: inwestycje pod dobrym adresem odporne na recesję

Ostatnie trzy miesiące 2018 roku Warszawa zakończyła rekordem kwartalnej podaży nowych mieszkań – na rynek trafiło 9 000 lokali, a liczba transakcji zwiększyła się o blisko 28%*. W całej Polsce liczba sprzedanych lokali osiągnęła drugi co wielości wynik w historii rynku deweloperskiego.  Mimo to niektórzy deweloperzy w kraju już teraz silnie odczuli symptomy spowolnienia – podczas kiedy część z nich zwiększyła sprzedaż, inni odnotowali wyraźne spadki. – Receptą na hamujący popyt będzie rozwijanie dobrej jakości inwestycji o podwyższonym standardzie w świetnych lokalizacjach – komentuje Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska.

Więcej...

18.03.2019 - Mocny początek roku Skanska. Już 30 proc. mieszkań z tegorocznej puli dewelopera znalazło swoich nabywców

Dobrym wynikiem spółka mieszkaniowa Skanska podsumowuje dwa pierwsze miesiące 2019 roku – Od początku roku 30 proc. z tegorocznej puli naszych mieszkań trafiło już w ręce właścicieli. W budowie mamy obecnie cztery inwestycje w najbardziej lubianych dzielnicach Warszawy – informuje Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy.

Więcej...

28.01.2019 - Mieszkanie na każdy etap życia

Starzejące się społeczeństwa zachodu to fakt. Żyjemy i pozostajemy aktywni coraz dłużej. Każdy z etapów życia to inne możliwości i ograniczenia. Zmiany demograficzne są wyzwaniem i szansą dla rozwoju w różnych obszarach biznesu. Na rynku mieszkaniowym odpowiedzią na ten trend są osiedla dostępne dla wszystkich pokoleń.

Więcej...

16.01.2019 - Fit out – światowy standard w Polsce

W Niemczech, Skandynawii czy Czechach na rynek trafiają mieszkania w pełni wykończone. W Polsce obowiązującym standardem jest stan deweloperski. Ten trend zaczyna się zmieniać. I choć pakiet “pod klucz” (tzw. fit out) wciąż najczęściej wybierają inwestorzy szukający lokali pod wynajem, to na rynku pojawia się też coraz więcej projektów indywidualnych.

Więcej...