Kontakt dla mediów

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie naszych inwestycji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem prasowym.

Aktualności


22.11.2017 - Mieszkania drożeją. Popyt nie słabnie

Najbliższe miesiące to dobry moment na zakup mieszkania ze względu na rosnące ceny gruntów, materiałów oraz usług budowlanych. Podwyżki te w naturalny sposób wpłyną na wzrost cen za metr kw.

Więcej...

13.11.2017 - Zostań super bohaterem planety Ziemia

Przyszłością świata są dzieci, które już wkrótce będą kontynuować i rozwijać długofalową politykę zrównoważonego rozwoju, wdrażaną obecnie przez strategie państw i dużych firm. Już teraz mogą pogłębiać swoją wiedzę, biorąc udział w edukacyjnym konkursie „Bambini Litera. Dzieci Piszą” na najciekawszą eko bajkę. Nagrodą jest marzenie niemal każdego pisarza – publikacja w drukowanej książce. 

Więcej...

9.11.2017 - Best CSR Campaign za kampanię Safe at home w konkursie CIJ Awards 2017 

"Bezpieczni w domu i mieszkaniu" Best CSR Campaign! Takim akcentem zakończyliśmy tegoroczną edycję naszej kampanii społeczno-edukacyjnej.

Więcej...

9.11.2017 - Już ponad 3000 najmłodszych warszawiaków wie jak być bezpiecznymi w domu

Od 2 lat Skanska Residential Development Poland prowadzi niecodzienne spotkania w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Bezpieczni w domu i mieszkaniu”. W tym czasie bajkowi bohaterowie przedstawienia - Pani Jadwiga Nieład-Niedbała, jej sąsiad - Pan Tomasz Miarka oraz niesforny kot Leon odwiedzili już ponad 3000 dzieci z warszawskich szkół.

Więcej...

27.10.2017 - Architektura w służbie natury

Moda na ekologię zaczyna być widoczna także w architekturze i budownictwie. Renomowane pracownie architektoniczne coraz częściej uwzględniają w projektach ekologiczne rozwiązania, które gwarantują m.in. energooszczędność i zapewniają mieszkańcom większą wygodę i bezpieczeństwo. 

Więcej...

23.10.2017 - Cykl poradnikowy "Deweloper radzi" - Skandynawski dom

Jak zaprojektować przestrzeń mieszkania, w której będziemy czuć się naprawdę dobrze? Uczmy się od Skandynawów, jednych z najszczęśliwszych ludzi na Ziemi. Poznaj trzy zasady, inspirowane szwedzkim Lagom i duńskim Hygge.

Więcej...

18.10.2017 - Smart Day – nowinki technologiczne i porady ekspertów

Skanska zaprasza na Smart Day, podczas którego będzie można zobaczyć swoje wymarzone mieszkanie w okularach VR, przejechać się samochodem elektrycznym, poznać tajniki smart home i porozmawiać z doradcą kredytowym.

Więcej...

17.10.2017 - Sztuka budowlana z Kasią Szybką

Sztuka budowlana, czyli jak wyczarować coś z niczego - opowiada Kasia Szybka, autorka projektu ogrodzenia jednej z warszawskich inwestycji.

Wiecej...

10.10.2017 - Ustawa inwestycyjna to pierwszy krok do Kodeksu urbanistyczno-budowlanego

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło projekt ustawy inwestycyjnej, zmieniającej m.in. prawo budowlane oraz ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt ma stworzyć grunt pod wdrożenie Kodeksu urbanistyczno-budowlanego i wprowadzać zmiany zgodne z jego założeniami. Ustawa powinna uprościć i przyspieszyć proces inwestycyjno-budowlany. Wydaje się jednak, że w wielu aspektach może przynieść odwrotny efekt. 

Więcej...

28.09.2017 - Zero waste - czy da się żyć i nie śmiecić

Młoda kobieta stoi na scenie trzymając słoik wypełniony metkami i skrawkami plastiku. „To wszystkie śmieci, które zgromadziłam przez 3 lata”. Poznajcie Lauren Singer, propagatorkę zero waste.

Więcej...

26.09.2017 - Budowa na miarę XXI wieku? "Nie" dla marnotractwa

Powstaje pionierska inwestycja mieszkaniowa pod względem ilości eko rozwiązań - Jaśminowy Mokotów. To pierwsza w Warszawie budowa zasilana energią wiatrową. Pracują tu nie tylko inżynierowie i budowniczy, ale również ekolodzy, ornitolodzy i dendrolodzy. Wspólnie tworzą rozwiązania, dzięki którym lokalny ekosystem przetrwa w nowych warunkach, a nawet rozkwitnie.

Więcej...