Kontakt dla mediów

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie naszych inwestycji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem prasowym.

Aktualności


4.04.2018 - Drugie osiedle Skanska z certyfikatem BREEAM

Warszawskie Osiedle Mickiewicza jest jedyną inwestycją w Polsce z certyfikatem BREEAM Final. Skanska konsekwentnie realizuje idee budowania ekologicznych osiedli w kraju. Kolejny projekt dewelopera – Jaśminowy Mokotów - otrzymał potwierdzenie o spełnieniu wymogów BREEAM na etapie projektowym.

Więcej...

29.03.2018 - Budownictwo dostępne

Infrastruktura powinna zmieniać się wraz ze społeczeństwem. Projektując budynki mieszkalne należy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. Jedną z nich jest funkcjonalność obiektu, z którego zarówno osoby starsze, niepełnosprawne, jak i rodziny z dziećmi i aktywni młodzi ludzie będą mogli swobodnie korzystać. Na ich potrzeby należy odpowiadać już dziś. 

Więcej...

16.03.2018 - Antidotum na bezsenność - jak zadbać o dobry sen

Sen stanowi ważny element naszego zdrowia i to dzięki niemu nasz organizm może dobrze funkcjonować. Aby rano obudzić się wypoczętym, nie wystarczy wygodne łóżko. Na jakość naszego snu wpływa wiele czynników, w tym - co może być zaskakujące - również wystrój pomieszczenia, w którym przebywamy. 

Więcej...

6.03.2018 - Sprytny design

Wiemy, że ludzie bywają sprytni, ale czym właściwie jest sprytny design? Niektórzy projektanci, zamiast myśleć głównie o stylu, zastanawiają się też, jak mądrze rozwiązać rozmaite problemy domowników. W ten sposób powstają sprytne przedmioty, które w nietypowy i prosty sposób odpowiadają na wiele różnych oczekiwań użytkowników. 

Więcej...

1.03.2018 - Prawda czy mit. Po 30-stce trudniej o kredyt mieszkaniowy?

Według szacunków BIK największą ilość kredytów zaciągają osoby w wieku 35-44 lat. Najmłodsi kredytobiorcy – 20-paroletni – notują największe opóźnienia w spłacie rat kredytowych. Pomimo twardych danych, istnieje przekonanie, że po 30. trudniej o korzystny kredyt mieszkaniowy.

Więcej...

26.02.2018 - Drewno we wnętrzach

Coraz chętniej wprowadzamy naturę do naszych mieszkań. Opowiadając o trendach na 2018 rok, nie sposób nie wspomnieć o drewnie, które właśnie przeżywa prawdziwy renesans. Jego łatwa dostępność oraz uniwersalny design sprawia, że coraz chętniej sięgamy po ten materiał urządzając swoje cztery kąty.

Więcej...

22.02.2018 - Pół osiedla w miesiąc. Osiedle Mickiewicza po raz drugi sprzedażowym sukcesem Skanska.

Ponad 50% mieszkań II etapu Osiedla Mickiewicza znalazło nowych właścicieli w miesiąc od wprowadzenia inwestycji do sprzedaży. Osiedle Mickiewicza słynie z pionierskiej certyfikacji BREEAM. Pyta o nią już co drugi klient spółki mieszkaniowej Skanska.

Więcej...

14.02.2018 - Minimalizm, czyli sztuka prostego życia

Poznajcie 5 zasad, które warto przestrzegać na początku swojej drogi do minimalizmu.

Więcej...

6.02.2018 - Warszawskie parki historyczne

Zainteresowanie naturą, potrzeba jej ochrony i przyjemność z obcowania z zielenią są tak powszechne, że trudno sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. Według niektórych naukowców każdy z nas ma w sobie tzw. ekogen, który sprawia, że to właśnie w kontakcie z naturą odpoczywamy. 

Więcej...

5.02.2018 - Nieruchomość zamiast lokaty? Tak, ale lokal wybierz z głową

Polacy inwestują w mieszkania na wynajem częściej i więcej niż kiedykolwiek. Oszczędności lokują na rynku nieruchomości, gdyż na najmie mogą zarobić od 4,5 % do 6,5 % netto rocznie. Nie każde lokum da się jednak dobrze wynająć.

Więcej...

31.01.2018 - Rozrasta się kameralny i willowy Mokotów

Kwartał warszawskiej dzielnicy Mokotów, zlokalizowany w sąsiedztwie Skarpy Warszawskiej, przekształca się w przestrzeń zagospodarowaną przez unikalną niską zabudowę. Skanska Residential Development Poland rozpoczęła właśnie sprzedaż drugiego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów, w ramach którego powstanie sześć dwupiętrowych budynków apartamentowych.

Więcej...

29.01.2018 - Zimowy Jadłospis

Nasza dieta powinna być zdrowa i odpowiednio zbilansowana niezależnie od pory roku. Zimą nasz organizm potrzebuje więcej energii, aby wyrównać bilans cieplny. Poprzez urozmaicenie swojego codziennego jadłospisu o kilka produktów, skutecznie pozbędziemy się zmęczenia i wzmocnimy naszą odporność. Co jeść, aby się rozgrzać i ochronić nasz organizm przed chorobami? Poznaj nasze wskazówki.

Więcej...

10.01.2018 - Ucieczka od anonimowości

Wielkie miasta od zawsze przyciągały nowych mieszkańców dostępnością miejsc pracy, ale często też obietnicą anonimowości i wolności od krępujących niekiedy więzi społecznych. Po dwustu latach intensywnej urbanizacji okazuje się jednak, że te cechy miast, które kiedyś przyciągały przedsiębiorcze i szukające niezależności osoby, dzisiaj tracą na wartości.

Więcej...

4.01.2018 - Smart City - idea inteligentnego miasta

Miasto smart to miasto przyszłości. Jego główna idea zakłada, że miasto poprzez nowe technologie i dobre zarządzanie, tworzy z mieszkańcami sprawny organizm. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań możemy cieszyć się bezpieczniejszym, wygodniejszym i bardziej oszczędnym życiem.

Więcej...

28.12.2017 - Cztery typy klientów kupujących mieszkania w 2017 roku

Jakie mieszkania szły na pniu w 2017 roku i kto je kupował? Milenialsi, eko świadomi, inwestorzy, rodziny z dziećmi … – wylicza Karolina Guzik, pracująca na co dzień w biurze sprzedaży Skanska Residential Development Poland.

Wiecej...