Kontakt dla mediów

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie naszych inwestycji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem prasowym.

Aktualności


29.06.2018 - Powiększa się mokotowska wyspa. Dziś ruszyła budowa Holm House 2

Miesiąc od uruchomienia sprzedaży, Skanska rozpoczyna budowę drugiego etapu osiedla Holm House. W sercu warszawskiego Mokotowa deweloper zrealizuje 226 nowych mieszkań i 4 lokale usługowe. Pierwsze z nich już znalazły swoich właścicieli.

Więcej...

22.06.2018 - Deszcz nagród. Zrównoważone budownictwo znów zwycięża

Partner w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, Lider Dostępności i Twórca Przestrzeni – spółka Skanska Residential Development Poland zbiera kolejne nagrody w branży budowlanej i realizuje coraz to odważniejsze, zielone projekty mieszkaniowe.

Więcej...

28.05.2018 - Nowe mieszkania w biznesowej części Mokotowa

26 maja na rynek weszła bogata oferta nowych mieszkań na Mokotowie. Tego dnia rozpoczęła się sprzedaż drugiego etapu osiedla Holm House – to ponad 220 mieszkań w trzech nowych budynkach inwestycji Skanska.

Więcej...

9.05.2018 - „Lider Dostępności” – firmy budowlane nagrodzone za budowanie bez barier

Nagrody w kategorii obiekt usługowy, obiekt mieszkalny oraz Grand Prix otrzymała firma Skanska w 3. edycji konkursu „Lider Dostępności”, które zostały wręczone 9 maja 2018 podczas uroczystej Gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Statuetki oraz dyplomy wręczył Prezydent RP Andrzej Duda, Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, oraz prof. Piotr Lorens, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Więcej...

24.04.2018 - Rząd wspiera modę na budowanie dostępne

Podjazdy prowadzące do budynków, odpowiednia przestrzeń manewrowa dla osób na wózkach inwalidzkich, łagodne przejścia między drogą, a krawężnikiem - te i wiele innych na pozór oczywistych rozwiązań architektonicznych, wciąż są rzadkością. W Polsce pionierem w pozbawianiu budynków barier architektonicznych jest Skanska. Rząd wyszedł naprzeciw różnym potrzebom osób z ograniczeniami, inaugurując 23 kwietnia br. program „Dostępność Plus”

Więcej...

24.04.2018 - Zawisła wiecha nad Holm House

Nad budynkiem Holm House, inwestycją mieszkaniową Skanska w Warszawie, zawisła wiecha. 9-kondygnacyjna konstrukcja budynku osiągnęła swój najwyższy punkt i rozpoczęły się prace wykończeniowe. Planowany termin oddania osiedla do użytku to ostatni kwartał tego roku. Holm House to pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce, która z uwagi na ubieganie się o certyfikat „Obiekt bez Barier” została pozbawiona wielu barier architektonicznych.

Więcej...

4.04.2018 - Drugie osiedle Skanska z certyfikatem BREEAM

Warszawskie Osiedle Mickiewicza jest jedyną inwestycją w Polsce z certyfikatem BREEAM Final. Skanska konsekwentnie realizuje idee budowania ekologicznych osiedli w kraju. Kolejny projekt dewelopera – Jaśminowy Mokotów - otrzymał potwierdzenie o spełnieniu wymogów BREEAM na etapie projektowym.

Więcej...

1.03.2018 - Prawda czy mit. Po 30-stce trudniej o kredyt mieszkaniowy?

Według szacunków BIK największą ilość kredytów zaciągają osoby w wieku 35-44 lat. Najmłodsi kredytobiorcy – 20-paroletni – notują największe opóźnienia w spłacie rat kredytowych. Pomimo twardych danych, istnieje przekonanie, że po 30. trudniej o korzystny kredyt mieszkaniowy.

Więcej...

22.02.2018 - Pół osiedla w miesiąc. Osiedle Mickiewicza po raz drugi sprzedażowym sukcesem Skanska.

Ponad 50% mieszkań II etapu Osiedla Mickiewicza znalazło nowych właścicieli w miesiąc od wprowadzenia inwestycji do sprzedaży. Osiedle Mickiewicza słynie z pionierskiej certyfikacji BREEAM. Pyta o nią już co drugi klient spółki mieszkaniowej Skanska.

Więcej...

5.02.2018 - Nieruchomość zamiast lokaty? Tak, ale lokal wybierz z głową

Polacy inwestują w mieszkania na wynajem częściej i więcej niż kiedykolwiek. Oszczędności lokują na rynku nieruchomości, gdyż na najmie mogą zarobić od 4,5 % do 6,5 % netto rocznie. Nie każde lokum da się jednak dobrze wynająć.

Więcej...